• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

آموزش به کودکان خردسال
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: آموزش به کودکان خردسال

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 10 months ago #7514

سلام.میخواستم بدونم برای کودکان زیر 10تا12سال درتوا چه کارهایی باید انجام شود . بیشتر روی چه قسمتی باید کارشود تا پیشرف حاصل شود
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, SAEED, هم راه

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 10 months ago #7515

• مرتضی
  • Expert Boarder
به نظرم سوالی که راهدان زواره ای پرسیدن سوال خوبیه که میشه روش حسابی بحث کرد .
و فکر نمیکنم در سایت روی این موضوع تا حالا بحث مفصلی صورت گرفته باشه .
از اساتید و همراهان خواهشمندم همگی شرکت کنند و روی این موضوع بحث کنیم .
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, mohammad, Alireza labbafghasemi , هم راه

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 10 months ago #7521

درود ، پرسش بسیار خوبی است و نظر من این است که این بستگی به خود کودک دارد. یعنی کودکان شخصیت های متفاوت دارند و برخی بیشتر از دیگران برای آموزش مستعد هستند . چیزی که مشخص است آموزش نباید مانند آموزش بزرگسالان باشد و در این سنین ، بویژه انعطاف تن کودکان بسیار زیاد است و نیازی به تمرینات کششی نیست و همه چیز در حال رشد بوده و باید از فشار روی ارگانهای آنها جدا خودداری شود و از تمرینات سختی که از این رشد و نمو جلوگیری کند پرهیز کرد . در کودکان باید شوق بوجود آورد که این شوق بیشتر از دیدن بوجود می آید و با ذوق و علاقه می خواهند کارهای بزرگترها را تقلید کنند و این آغاز خوبی می تواند باشد . بنابراین باید هر کاری انجام می شود با بازی و تفریح همراه بوده و در حال بازی آموزش داده شود . دنیای رنگین کودکان باید رنگین بماند . باید بسیار تشویق و ترغیب شده و از تنبیه جدا خودداری شود . بزرگترین تنبیه می تواند گاهی کمی بی محلی باشد و بس . حرکات نباید حتمن کامل و بی نقص اجرا شوند و همان ورجه وورجه برای ابتدا کافی است . به نظر من در ابتدا بوجود آوردن و درک نظم و ترتیب و انجام برخی کارهای شخصی مانند خود لباس به تن کردن و در آوردن و شال بستن می توانند تمریتات ابتدایی بسیار خوبی باشند . منتظر نظر آموزگاران و همراهان محترم هستم . توآ
تا در طلب گوهر کانی کانی
تا در هوس لقمه ی نانی نانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی
هر چیزی که در جستن آنی آنی

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 10 months ago #7524

• مرتضی
  • Expert Boarder
از مدیران خواهش دارم تاپیکی جداگانه در رابطه با این موضوع >> آموزش به کودکان خوردسال <<
بوجود بیارن و تخصصی تر و جامع تر روش بحث بشه .
دوباره من از همه دوستان خواهش دارم همه شرکت کنند و تجربیات خودشون رو بنویسند و همه منتظر
استاد جلیلزاده نمونند .
( یه عادت بدی که در سایت وجود داره اینه که هر کس هر چی میپرسه فقط میخاد استاد جلیلزاده پاسخ
بده و بقیه هیچ . این بده و جلوی پیشرفت رو میگیره . باید همه بجث کنند و تجربیاتشون رو ارائه بدن و
استاد جلیلزاده هم میتونه یکی از اونهایی باشه که تجربش رو بیان میکنه . اما نباید فقط به نظر استاد تکیه
کرد . البته در مواردی مثل سوالات در رابطه با بعضی موضوعات گذشته فقط استاد هستند که میتونن جواب
بدن . اما مسائل این چنینی هر کسی که علم و تجربه ای داره میتونه نظر بده . در این صورت هم استاد خسته
نمیشن هم جای پیشرفت بیشتره . )
The following user(s) said Thank You: SAEED

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 10 months ago #7525

باسلام
خدمت همراهان محترم نظری درموردبحث کودکان داشتم
من فکرمیکنم اصولابایستی به کودکان درسنین خاصی تمرینات متفاوتی ارائه شودواگربتوان کلاسی مثلادرسه رده زیرپانزده سال وپانزده تاهجده سال وبالای هجده سال
تشکیل داد بسیارعالیست.وحتمااین نکته مهمه که فرداموزش دهنده نبایدسن وسال نزدیک به کودکان داشته باشدبه دلیل اینکه موثرنخواهدبود.
وکلااموزش به زیرافرادپانزده سال بهتره انجام نشه البته اینهانظرمنه ودوستان ممکنه مخالف باشند.
باتشکر
The following user(s) said Thank You: Assar

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 10 months ago #7532

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود
ضمن تشکر از استاد جاودان عزیز بابت پاسخ کاملشان خواستم تا نکته ای را یادآور شوم و آن اینکه تجربه ثابت کرده اگر ما از خردسالان انتظار داشته باشیم حرکات تکنیکی و یا ضربات را عینا مانند یک فرد بالغ انجام دهند و در صورتی که اینکار را نتوانند انجام دهند آنها را تنبیه کنیم نتیجه دلزدگی فرد از کانگ فو میشود، درست مثل یک کودک که تازه خواندن و نوشتن یاد میگیرد و ما انتظار نداریم که دستخطش مانند یک فرد بالغ باشد.
با تشکر
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, Assar
Time to create page: 0.18 seconds