• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

رده بندی ها در کونگ فو توآ
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: رده بندی ها در کونگ فو توآ

رده بندی ها در کونگ فو توآ 10 years, 2 months ago #6866

با سلام خدمت استاد جلیل زاده
در اینجا دو سوال برایم مطرح است که از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

1- تا آنجا که من از نوشته ها راجع به استاد میرزایی و شاگردانشان متوجه شدم، ایشان تا درجه ی شالبند سبز را به کسی ندادند، و در خارج از ایران هم گویا فنون توآ را تا خطوط اول شالبند قهوه ای طراحی کرده و آموزش داده اند، اما وقتی جدول رده بندی های کانون را دیدم، مشاهده کردم که تا آخرین درجات شالبند مشکی آموزش و فنون وجود دارد، برایم سوال پیش آمد که آیا تمامی این درجات و فنون آن توسط استاد میرزایی طراحی و ارائه شده و یا برخی شاگردان ایشان ادامه راه را کامل کرده اند؟

2- سوال دومم را به عنوان کسی که راجع به تاریخ سیاسی سالها تحقیق میکند میپرسم، من راجع به درگیری های ابتدای انقلاب و خصوصا تیر خوردن پای آقای میرزایی، مطلبی درخور که بتوان به مستند بودن آن اتکا کرد پیدا نکردم، میشه بطور مستند و خلاصه بفرمائید که جریان درگیری های ابتدای انقلاب و مخالفت رژیم با ادامه کلاسها برای چه بود؟ ( آیا تمام این مسائل از کاندید شدن استاد میرزایی برای ریاست جمهوری شروع شد؟ ) و یا مسائل دیگری بود؟ و جریان تیر خوردن پای ایشان را میشه بیان کنید؟ آیا درگیری پیش آمد و برای دستگیری ایشان به وی شلیک شد؟
The following user(s) said Thank You: صمد پورمحمدي

باسخ‌به: رده بندی ها در کونگ فو توآ 10 years, 2 months ago #6873

• مرتضی
  • Expert Boarder
باسلام،

از اونجا که استاد بار ها به این سوالات پاسخ داده اند با اجازه من میخواهم پاسخ شما را بدهم..

در رابطه با سوال اول شما:
استاد بار ها این موضوع را توضیح داده اند..
پاسخ شما در رابطه با اینکه کونگ فو توآ بعد از شالبند سبز ادامه یافته و کامل تر شده، خیر است..
و کسانی که مدعی دریافت تکنیک های جدید هستند، هیچگونه مدرکی ندارند و دروغگوهایی بیش نیستند..

در رابطه با شال:
در ابتدا بگویم همانطور که همه میدانیم شالبند سبز کونگ فو توآ برابر با کمربند مشکی رشته های دیگر
است.. هیچ تکنیکی در رشته های دیگر ( مثلا کاراته و تکواندو ) نیست که در این هفت خط کونگ فو توآ
نباشد..
استاد زمانی که به خارج کشور مهاجرت کردند و وقتی خواستند که کونگ فو توآ را در آن کشور ثبت کنند،
آن کشور یک کمربند سبز را به عنوان یک استاد قبول نداشتند و فکر میکردند کونگ فو توآ سیستم درجه بندیش
مانند رشته های دیگر است.. ( میدانیم که در رشته های دیگر کمربند سبز از درجات پایین تر و شاگرد است )
به همین جهت استاد ناچار شدند که همین تکنیکهایی رو که داریم، درجه بندی کنند تا کمربند ( شال ) مشکی..
تا بتوانند فعالیت کنند.. ( استاد هیچوقت مدعی تکنیکهای جدید نیستند.. بلکه همین تکنیکهارو درجه بندی کرده اند ).
از آنجا که کونگ فو توآ ایست کرده و تکنیک های بیشتری نیامده کلا این درجه بندی ضروری بود برای سبک..

و اما در رابطه با سوال دوم:
پاسخ این رو هم استاد داده اند بار ها.. اما در مکانهای مختلف و همه نتوانسته اند که پاسخ خود را بگیرند..
من هم دقیق نمیتوانم ماجرا را بازگو کنم.. چون خودم هم دقیقا به چیز هایی که میدانم مطمئن نیستم..
اما استاد کتابی نوشته اند که تمام وقایع رو از اون زمان تا حال در کتابشان بازکو کرده اند و استاد قول داده اند که
به زودی این کتاب را چاپ کنند و در اختیار همراهان قرار بدهند ( البته هنوز مشخص نیست که کتاب به چه شکلی
قرار است پخش شود.. هنوز سرش بحث داریم.. در ایران که اصلا اجازه چاپ آن را نمیدهند و اگر هم در خارج از
ایران چاپ شود و به ایران فرستاده شود هزینه آن فوق العاده بالا خواهد رفت.. البته سر راه های دیگری هم بحث
کردیم مانند به فروش رساندن آن از طریق اینترنت و دانلودی و یا بر روی سی دی که بعضی از دوستان با این راه
مخالفند و میگویند که ارزش کتاب پایین می آید.. ولی هنوز ما منتظر نظر خود استاد هستیم که ببینیم چه تصمیمی را
صلاح میبینند که بگیرند.. )

ولی باز هم از استاد خواهش دارم که خودشان مختصری به این سوال دوباره پاسخ بدهند..

با تشکر فراوان.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Jamshid, صمد پورمحمدي

باسخ‌به: رده بندی ها در کونگ فو توآ 10 years, 2 months ago #6874

ﺑﺎ ﺩﺭﻭﺩ ﻭ ﺳﻼﻡ ،
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﺮﺗﻀﯽ ﺟﺎﻥ .
ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﮐﺘﺎﺏ ﻣﻦ ﻫﻨﻮﺯ ﺗﺼﻤﯿﻤﯽ ﻧﮕﺮﻓﺘﻪﺍﻡ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﺭﺍﻫﻬﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﻫﺴﺘﻢ .
ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﮐﻪ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺛﻤﺮﺑﺨﺶ ﺑﺮﺳﯿﻢ .
ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﺭﻭﺷﻦ ﺷﺪﻥ ﻗﻀﯿﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﮔﺬﺍﺷﺖ .
The following user(s) said Thank You: AliReza Nazari, SAEED, مهدی , صمد پورمحمدي, مرتضی

باسخ‌به: رده بندی ها در کونگ فو توآ 10 years, 2 months ago #7028

با سلام
ممنون آقای مرتضی از پاسخی که دادید.
من فکر میکردم سوالم در سیستم ثبت نشده و در بحث دیگری ( جای دیگری ) آنرا دوباره مطرح کردم و آنجا دنبال پاسخش میگشتم، و پاسخی را که شما داده بودید ندیدم.
سوال اول را پاسخ گرفتم اما پاسخ سوال دوم منوط شد به انتشار کتاب استاد.
اما ممنون میشم اگه استاد جلیل زاده تا حدی که مساله را شفاف و روشن نماید به این سوال من جواب دهند که این مساله میتواند سوال بسیاری از جوانان و کسانی باشد که چه در زمینه این ورزش و چه در زمینه مطالعه تاریخ سیاسی و معاصر فعالیت دارند.

با تشکر.
The following user(s) said Thank You: مرتضی

باسخ‌به: رده بندی ها در کونگ فو توآ 10 years, 2 months ago #7043

با سلام
مطلبی نوشته بودم راجع به تبلیغات منفی رسانه های داخلی و برادران ارزشی! راجع به توا و شخص استاد میرزایی و سوالی پرسیده بودم راجع به یاسر عیسی پور.
برایم سوال است که چرا سوال من در سایت نمایش داده شد، و آقای وثوقی هم جوابی برای آن نوشتند، و سپس هم سوال من و هم نوشته آقای وثوقی حذف شد؟

باسخ‌به: رده بندی ها در کونگ فو توآ 10 years, 2 months ago #7049

با سلام خدمت استاد جلیل زاده
میخواستم بپرسم برای بچه ها و افرادی که میخواهند این ورزش را به طور اصولی شروع کنند یا ادامه بدهند، از بین مربیان توآ که در حال حاضر در ایران مشغول امر مربی گری هستند، کدامیک را که آموزش و تکنیک هایش به توآی واقعی و اصیل نزدیک است، پیشنهاد میکنید؟
با تشکر
Time to create page: 0.12 seconds