• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: اخلاق

باسخ‌به: اخلاق 9 years, 12 months ago #7256

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
دوست عزیز این مسائلی که عنوان کردید قدری غیر قابل قبول است، چراکه از زمانی که بنده به یاد دارم در باشگاه خودمان و بسیاری از باشگاههای توآ ی دیگر ارشدهای کلاس چنان ابهتی داشته و دارند که کسی جرات نمیکند دست از پا خطا کند. ضمن اینکه بنده تا به حال ندیده ام که ارشد کلاس با رای گیری انتخاب شود چراکه همواره ارشدها در هر کلاسی با سابقه و درجه و توانایی رزمیشان متمایز میشوند.شاید علت اینکه سایر شاگردهای کلاس از ارشدشان تبعیت میکنند همین وجه تمایزشان است.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, mohammad, m

باسخ‌به: اخلاق 9 years, 12 months ago #7257

• Norolahe
  • Senior Boarder
با سلام خدمت همگی.
اقا سعید بله درسته که ارشد ها ابهت دارند و همه از ترس اونها دست از پا خطا نمیکنن ولی این امر مال وقتی هست که یک نفر ارشد ثابت باشه و از همون اول که بچه ها میان تو کلاس از اون حساب میبرن. ولی اوضاع من فرق میکنه اول اینکه من موقتا ارشد شدم و با بهبود ارشد اصلی کلاس من دیگه قدرتی ندارم و دوم اینکه قبل از این اتفاق من با بچه ها رفاقت خیلی نزدیکی داشتم و از لحاظ سنی از بعضی اونها کوچکتر هستم و فکر کنم که این موضوعات باعث شده که شرایط این طور بشه.
ایستاده مردن بهتر از زندگی روی زانو هاست.
کورش کبیر

باسخ‌به: اخلاق 9 years, 12 months ago #7258

ﺑﺎ ﺩﺭﻭﺩ
ﺑﻨﻈﺮ ﻣﻦ ﻫﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺍﺯ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﮐﻼﺱ ﻧﺎﺷﯽ ﻣﯿﺸﻪ
ﺍﺳﺘﺎﺩ ﮐﻼﺱ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺎ ﺩﺭﺍﯾﺖ ﮐﺎﻣﻞ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﺭﺍ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﮐﻨﻪ ﻭ ﺑﺎ ﻭﺿﻊ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﺑﺠﺎ ﻭ ﻣﺤﮑﻢ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﻪ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﻨﻪ
ﺍﯾﻦ ﻣﺸﮑﻞ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻭ ﻗﺎﻃﻊ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﮐﻼﺱ ﻗﺎﺑﻞ ﺣﻠﻪ
ﺷﺎﯾﺪ ﻫﻢ ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮﯼ ﺍﺯ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺭﺍﺿﯽ ﻧﺒﺎﺷﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺟﺪﺍ ﺑﺸﻮﻧﺪ ﻭﻟﯽ ﺩﺭ ﺩﺭﺍﺯ ﻣﺪﺕ ﺑﻪ ﻧﻔﻊ ﮐﻼﺱ ﻭ ﻫﻤﺮﺍﻫﺎﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ .
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, AliReza Nazari, mohammad, SAEED, Norolahe, Alireza labbafghasemi , hadi, m

باسخ‌به: اخلاق 9 years, 12 months ago #7261

سلام خدمت استاد جلیلزاده و دیگر استادید حاضر در این تالار و همینطور همه همراهان
بعد از مدتها سعادت حضور دراین تالار نصیبم شد
درمورد وظیفه شاگردارشد نظر من اینه که مهمترین وظیفه او نزدیکترشدن هرچه بیشتر به استاد هستش
یعنی از لحاظ تکنیکی و اخلاق و توانایی و دانایی به استاد نزدیک بشه.درحقیقت هدفش باید این باشه که به درجه بالاتری از استاد برسه.یعنی از استاد داناتر و تواناتر و خوب تر و خوب تر بشه و چون کلمه خوب اسم خدای ماست پس درواقع داره خودش رو به خدانزدیکتر میکنه.حرکات و عکس العمل دیگر همراهن هم آینه ای هست برای او.یعنی میتونه با واکنشهای دیگر همراهان به خطاها و اشتباهات و کمبودها و ضعفهای خودش پی ببره.
اگر درجایی دید که کسی بهش اعتنایی نداره باید به خودش برگرده و خودش رو ببینه که چه ضعفی داره!
شاگرد ارشدی یک مرحله برای آماده شدن برای استادی درآینده هست پس باید شروع کنه به آماده شدن برای کسب اون مسئولیت
وقتی همراهان رو آینه بدونه یعنی میخواد به خودش نگاه کنه.این یعنی بخودآمدن
و
وقتی شاگردارشدی نمیتونه اون باشه که باید باشه...ما باز باید به خودمون نگاه کنیم و مسیر خودمون رو ادامه بدیم و در ضعفهای او ماتمون نبره و غرق نشیم
و به قول لقمان که ادب از بی ادبان آموختم...باید از کمبودهای شاگرد ارشد ضعیف هم استفاده کرد تا درآینده همچون ضعفهایی رو تکرار نکرد.!
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, mohammad, Norolahe

باسخ‌به: اخلاق 9 years, 12 months ago #7271

درد بر شما
به نظر من یکی از راهکارهایی که میتونه جواب بده برای اینکه دیگر شاگردان از ارشد تبعیت کنند خود استاد کلاس است.
استاد باید به شاگردان بگوید باید از فلان ارشد تبعیت کنید. البته خود ارشد کلاس هم باید خودشو نشون بده. در کنار خشونت، مهربانی داشته باشه. باید با بقیه شاگردان دوست باشه. باید جوری رفتار کنه که همه به او اطمینان کنند.
من یادم میاد وقتی 16،17 سالم بود ارشد کلاس بودم. به طوری که شاگردانی که از من بزرگتر بودند از من تبعیت میکردند چون خودمو نشون داده بودم ازنظر اخلاقی، تکنیکی، فنی و...
خیلیها حسادت میکردن ولی من با رفتار مناسبم آنها رو تابع خودم کردم. این ها رو استادم به من آموزش میداد که چگونه باشم و به بقیه تذکر میداد علیرضا ارشد کلاس هست.
حال با این که از استادم جدا شدم و خودم یک باشگاه دارم مرا مدیر تیم و کلاسش کرده و گاهی اوقات که میرم سر کلاسش برای تمرین، شاگردان ارشد استادم به احترام من پشت سر من می ایستند
باید در کلاس چندتا ارشد باشند که در نبود ارشد اولی، از ارشد دومی تبعیت کنند.
در کلاس خودم 3 نفر ارشد تعیین کردم که در نبود یکی از آنها، ارشد دیگری هست و همه میدانند که باید از آنها تبعیت کنند. به نظر من بیشتر این مسائل باید با مدیریت و پشتیبانی استاد رفع شود.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, Assar, mohammad, Norolahe, m, عادل مرتاضی

وای بر ما 9 years, 10 months ago #7539

• سامان
  • Fresh Boarder
استاد سلام خسته نباشید
استاد بر کونگ فو کاران ما چه گذشته در این سالها . استاد در این چند روز در فیسبوک شاهد مسایلی بودم که حتی در باورهایم نیز نمیگنجید .استاد قلبم
به درد آمد اینان راه ورسم جوانمردی نه اینکه گم کرده باشند اصلا آن را طی نکرده اند . از کرده خود پشیمانم که چرا در بعضی گروه های فیسبوک
که خود را وابسطه به کونگ فو توآ میدانند عضو شدم .استاد من هنوز بعد از 27 سال از استادم به نیکی و احترام یاد میکنم و هنوز دلتنگش هستم من
با تکنیکهای کونگ فو توآ زندگی میکنم . با اجرای تکنیکهایی که ازاستادم آموخته ام هر لحظه و هر دم خود را مدیون ایشان میدانم . آموزه های ایشان
با روحم عجین شده است . استاد این به اصطلاح استادان نه کونگ فو توآ را میدانند نه با معرفت ایرانی آشنایند
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, Assar, mohammad, m
Time to create page: 0.13 seconds