• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

سوال از تمامی همراهان
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: سوال از تمامی همراهان

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2282

سلام ودرود به همه ی رهروان طریقت دانایی
درابتدای جواب سوال شمابایدعرض کنم که سوالتان نه ابتدایی ست ونه بیجابلکه کاملا بجا ،وتشکرمیکنم ازطرح سوالت
اهداف من برای اینکه این ورزش راپذیرفتم:
1.شناخت بنیانگذاراین سبک ازطریق پیشکسوتان(چه ازآشنا چه ازغریبه) به عنوان قویترین مردزمان خود چه ازلحاظ تن و چه ازلحاظ روان
2.ایرانی بودن هنررزمی کانگ فوتوآ.
3.متفاوت بودن این سبک باسایرسبک های دیگرازلحاظ رسیدن به آخرین مرحله ی آن: تمام سبک هاپایان دارند ولی کانگ فوتوآپایان ندارد((برای گرفتن شالبند مشکی 3000تکنیک ترکیب وعکس العمل سازی بایدکشف کردواگرهرکدام ازراهبانان 3000تکنیک کشف کنند بعد ازگذشت مدتی میلیون هاودرآینده میلیاردهاودرآینده ی دورتر-ت....تکنیک خواهیم داشت))
4.دانش بالای بینیانگذار-چه ازلحاظ تحصیلات عالیه چه ازلحاظ علم به ورزش.
5.اسرارگونه بودن ومجهول بودن این رشته ی ورزشی(که به اعتقادبنده دامنگیربیشترتوآکاران است)
6.فلسفی بودن این هنررزمی درتمام ابعاد عالم هستی.
7.افکارانسان دوستانه بینیانگذارکانگ فوتوآ.
777

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2283

با سلام و درود
آقای حمید من غیر از توا سبک های دیگه هم کار کردم و راجب یکسری از سبکها ی رزمی هم تحقیق کردم که در زیر براتون نام
کونگ فو توآ شروع کار من بود
ووشو سبک چانگ چوان 2 سال
کیوکوشین کاراته 6ماه
انشین کاراته 6 ماه
کن شین کان کاراته 2 ماه
کوک سول وان 1 سال کمربند مشکی
کیک بوکسینگ 1سال
بوکس 2 ماه
نیوکونگ فو از سال 82 تا به امروز یعنی تا همین دو ماه پیش که دوباره اومدم تو توآ دان 4 نیوکونگ فو
جودو دارنده حکم مربیگری دفاع شخصی جودو از فدراسیون جودو
سبک هایی که روی اونها تحقیق کردم
تکواندو هم مطالعه بر روی تکنیکها و هم حضور در کلاسها البته با لباس شخصی و به عنوان تماشا چی
جت کاندو و وینگ چون تمرین کم و ارتباط با اساتید فن در وینگ چون
موتای فقط شکل و طریقه اجرای ضربات آرنج ؛ زانو و گدان و سیستم مبارزه

آقای حمید بعد از این همه مدت که دارم کونگ فو کار میکنم و با اینکه این چند تا سبکی که کار کردم همشون رو نزد اساتیدی کار کردم که برای خودشون هرفی برای گفتن داشتند چون بر این اعتقد دارم که آب رو باید از چشمه خورد البته بجز کوکسول وان و وینگ چون و جت کاندو به نظر من کانگ فو توآ پرفسور ابراهیم میرزایی از هر نظر سبکی هست تکامل یافته هم از نظر زیبایی و هم از نظر علمی و از همه مهمتر از نظر فلسفی و خدا شناسی اگر توجه کرده باشید کسانی که کونگ فو رو با حضور قلب و روح کار میکنند از اعتماد به نفس بالا ؛ نیروی درونی ؛ و نفوذ گفتار بالایی برخوردارهستند که به نظرم دیگر افرادی که سبک های دیگررو کار میکنند این توانایی هارو ندارند
و تفاوت فاهشی بین کانگ فو توآ با بقیه سبک های رزمی هست در اصل و اصول فیزیک تکنیکی وجود داره انسان وقتی که تکنیکهای کانگ فو توآ رو کار میکنه بعد از مدتی که اون تکنیکها رو کار کرد (نکته : توجه به اینکه از روی اصول اساسی و پایه ای کار بشه یعنی تما اصول رعایت بشه ) به طور کامل سیستم بدنی انسان تغییر حالت میده و خاصیت دیگه تکنیکهای توآ اینه که هر شخص بدون استثناء با هر جسه وفیزیک بدنی ؛ حتی معلول هم که با شه میتونه کار کنه گفتم معلول به خاطر اینکه خودم با چشمام دیدم کسی رو که از ناحیه پا معلول مادرزاد بود و استاد اون کلاس با نرمشهای ویژه یوگا کونگ فو و ذن کاری کرد که این ادم دوی 100 متر تمرینات کلاس رو به راحتی میرفت و موفق شد تا خط چهار خودش رو به اتمام برسونه
آقا حمید تمریناتی که در توآ هست متشکل میشه از : نرمش ؛ یوگا ؛ تکنیک ؛ ذن : مبارزه که هرکدوم برای خودشون حرفها دارن
آما سیستم نرمشی توا با دیگر سبکها کاملا فرق میکنه ما در توا اون علم ورزشی که اساتید فن علوم ورزشی تاکید فراوان دارند رو به طور کامل رعایت میکنیم
نرمش اولیه ؛ دویدن ؛ یوگا(حرکات کششی ) ؛ تخصصی پایه(ضربات کلاسیک دست و پا) ؛ تخصصی پیشرفته(مبارزه یا تکنیک بستگی به برنامه تمرین)؛ یوگا و ذن در اخر کلاس

مقایسه :
از کاراته سبک کاراته البته این سه تایی که من کار کردم سبکی هست صرفا قدرتی
(نرمش کششی ؛ تخصصی پایه (ضربات دست وپا ) ؛ تخصصی پیشرفته (مبارزه یا تکنیک که بیشتر مبارزه هستش )چون خیلی کم و به ندرت کاتا کار میکردن؛سرد کردن به این شکل (چند دقیقه دویدن و اجرای ضربات سوکی و گدان در بدن )و اتمام کلاس
بوکس : چند حرکت کششی ؛ طناب زدن ؛ و تمرین تخصصی رو بروی هم یا آینه و یا کیسه بوکس و سرد کردن دویدن چند دقیقه و اتمام کلاس
ووشو : نرمش اولیه ؛ دویدن و تمرینات تخصصی مبارزه سانشو یا ساندا و سرد کردن واتمام کلاس اگر تالو باشه با چند حرکت کششی انجام میدن و میرن روی فرمها و تو فرمها خودشون رو گرم میکنن
فکر میکنم از نرمشها کافی باشه لذومی نداره همه سبکها رو توضیح بدم بریم
از نظر طراحی لباس
کانگ فو توآ از نظر علمی و از نظر رنگ شناسی لباسهای رزمی و طراحی نوع پوشش وطراحی شالبند یا کمربند در سبکهای دیگه رزمی به نظرم سرآمد همه رشتهاست
1- رنگ لباس کانگ فو - مشکی - خاصیت رنگ : به هدر نرفتن انرژی و گرما در بدن و نفوذ رنگ مشکی در رنگهای دیگه
2 - جنس لباس از الیاف کتان مخصوص که به دلیل ضخامت خاص و نوع سیستم بافت اون باعث میشه که در تابستان از گرمای بیش از از اندازه و در زمستان از سرمای بیش از اندازه در بدن جلو گیری بشه و بدن بتونه تنظیم حرارت خوبی رو داشته باشه
3 - طراحی لباس - شلوار : دمپا گت که این گت شلوار باعث میشه که گرمای درون شلوار ثابت باشه و مفاصل زانو و لگن آسیب نبینن و گت شلوار به طور کامل از مچ پا محافظت میکنه و میدان حرکتی زیادی داره - کت کونگ فو کاملا بدن رو میپوشونه و باعث به هدر رفتن انرژی نمیشه
4 - شالبند : شال کانگ فو با ضخامتی که داره کاملا روی محور کمر رو میپوشونه و الیاف داخل شال باعث میشه که گرمای کمر بیرون نره و از کمر درد جلو گیری میکنه میگی نه یک بار که کمرت درد میکنه شالبند رو به کمرت ببند کمرت کاملا خوب میشه
مقایسه دیگر سبکها از نظر پوشش
تکواندو :
1- رنگ لباس : سفید - خاصیت رنگ : بخاطر نوع رنگ نمیتونه گرما رو تو خودش نگه داره و هر نوع رنگ دیگه در اون نفوذ میکنن
2- جنس لباس : پارچه معمولی سبک - ضخامت : نازک
3- طراحی : شلوار دمپا باز که باعث به هدر رفتن انرژی بدن و گرمای بدن میشه و طراحی شلوار به گونه ای هست که میدان حرکتی کمی رو داره
پیراهن : پوشیده و به نظرم خوب که میتونه گرمای بدن رو حفظ کنه با یقه 7 مانند که گلو آزاده و احساس راحتی به آدم میده
4- کمربند : نازکه و محور کمر رو نمیتونه کامل داشته باشه و درحین تمرین شل وای میسته و ستون پایین کمر رو نموتونه محکم نگه داشته باشه

جودو :
1- رنگ لباس : سفید - خاصیت رنگ : بخاطر نوع رنگ نمیتونه گرما رو تو خودش نگه داره و هر نوع رنگ دیگه در اون نفوذ میکنه
2- جنس لباس : کتان یا پنبه مخصوص از جنس بسیار ضخیم که گرما رو به طورکامل در خودش میتونه نگه داشته باشه ولی چون بر اثر نوع تمرین همیشه از داخل کمربند بیرون میاد بدن همیشه لخته پارچه کتان بسیار سنگین
3- شلوار دمپا باز و کت کاملا بازالبته مناسب این رشته هستش یعنی ضربات پا رو به هیچ عنوان نمیشه باهاش اجرا کرد و دامنه حرکتی بسیار کمی داره
4- نازکه و محور کمر رو نمیتونه کامل داشته باشه و درحین تمرین شل وای میسته و ستون پایین کمر رو نموتونه محکم نگه داشته باشه
اما از نظر فلسفه کاربردی تکنیکها
ببینید در کانگ فو توآ برای هر حرکت یک فلسفه کاربردی تشریح شده یعنی میشه هر حرکت رو در حر حالتی به سادگی برای دفاع از خودت اجرا کرد مبارزه و تکنیک میشه گفت به هم وابسته و در درون هم هستند به نظرم در کانگ فو توا هرکس ممای زن قهاری باشه میتونه مبارزه فوق العاده ای رو به نمایش بگذاره
که همچین داستانی هم پیش اومد
یکی از شاگردان من اهل زاهدان هستش ولی دانشجوی شهر ماست ایشون داستانی رو تعریف کردند که بسیار جالب بود البته واسه خود مام همچین چیزهایی پیش اومده زیاد
ایشون تعریف کردند که یک استاد کیک بوکس کاری تو شهرمون هست که العان شده دشمن توآ (جالب اینکه خودش توا کار بوده )
این آقا تمام جا پر میکنه که اینها همه هیچی مبارزه بلد نیستن و فقط و فقط تکنیک بلدن و از مبارزه هیچی سر در نمیارن و اینها رو به مبارزه دعوت میکنه و تو اون مسابقه بچه های توا شرکت میکنن همونهایی که بقول اون آقا مبارزه نمیدونن و 10 نفری که تو این مسابقه شرکت میکنن همشون تو مسابقات کیک بوکس مقام اول رو میارن بجز یک نفر که اونم مقام دوم رو میاره و گفتم واستون بگم که بدونین فرم توآ عین مبارزس من بجرعت میتونم قسم بخورم که یک کونگ فو کار ی که فقط فرم کار میکنه بهترین مبارزه رو داره
مقایسه :
در تکواندو ؛ کاراته :
فرمها خیلی خشک هستند و اگر بخوای از این فرمها در مبارزه واقعی استفاده کنی اصلا امکان پذیر نیست ولی فلسفه کاربردی خودشون رو دارن
ووشو :
فرمها بسیار نمایشی هستند و در مبارزات نمیشه از اونها استفاده کرد مگر مبارزات کلاسیک یعنی مبتنی بر فرم همونطور که میدونید تالو و سانشویا ساندا فرق بسیار زیادی باهم دارند ویک تالو کار هیچ وقت نمیتونه سانشو کار خوبی بشه
کوکسول وان :
این سبک رو اونطوری که من آموزش دیدم تک تک تکنیکها کاربردی هستند و حالت دفاع شخصی دارند و اگر فرد به شما نزدیک باشه میشه از تکنیکها استفاده کرد البته مبارزه ای رو که کار میکردیم شبیه به مبارزه خودمون تو توا بود
بریم رو مضوع دیگه
مهمترین چیز همونطور که دوستمون آقا محسن عرض کردند سبک سبک ایرانی هستش و از فرهنگ و تمدن ایرانی نشعت گرفته شده و از دین ما در اون گنجانده شده
دیگه اینکه خیلی چیزهای دیگه هست که اینجا نمیشه در موردش صحبت کرد چون حرفها و اختلافات بین توا با دیگر سبک ها خیلی زیادن
ولی این رو نباید در نظر گرفت که هر سبک رزمی برای خودش ارج و غرب داره و زیبایی های خاص خودش رو داره

ولی در کل کونگ فو توآ بین این همه سبک فوق العاده هستش هم از نظر علمی و هم از نظر فلسفی و ...
واقعا نمیشه دل از توا کند انچنان در وجودت رخنه میکنه و آنچنان عاشقش میشی که نمیتونی ازش دل بکنی نمودونم این آقای میرزایی چیچی ابداع کرده که اینقدر زیباس
یه بزرگی حرف خوبی زد گفت این میخی که میرزایی رو این زمین کوبونده هیچ وقت نمیشه درش آورد ولی میشه کجش کرد که دیدند نمیتونن درش بیارن بزور هم که شده دارن کجش میکنن
همه میگن توآ فقط 7 خط داره و بعد از هفت خط تموم میشه ولی قافل از اینکه توآ به نظرم 7 خط نداره 70000 خط داره و هر خط ،هر تکنیکش ،هر محورش هر دورانش و موجش گویای هزاران هزار حرفه

توآ عشق ؛ توآ مثل خونی میشه تو رگها
من کونگ فو رو واسه این قبول کردم که کار کنم ؛ خیلی هم موقعیت داشتم که از کونگ فو برم تو سبکهای دیگه هر لحظه هم که اراده کنم میتونم ولی کونگ فو ایرانی یه چیز دیگس
این رو از رویه تجربه و علمی که توش دیدم میگم نه از روی احساسات و تعصب

یه چیزم یادتون باشه همیشه اونهایی که خوبن و برترن دشمن زیاد دارن بقیشو دیگه خودتون میدونین
راست قامت به ایست و دراقیانوس پرتلاطم زندگی موج سواری کن
Last Edit: 11 years, 7 months ago by سیدمحمدحسینی.

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2284

با درود - همراه محترم حمید ، بعنوان یک قدیمی کار پیش از نوشتن داستان خود پرسش شما را به دوبخش یا دو پرسش بخش می کنم . 1 - چرا توآ را بعنوان هنر رزمی انتخاب کردید؟ 2 - چرا توآ را ادامه دادید؟ زیرا انتخاب توآ بعنوان هنر رزمی اکثرا پیش از داشتن شناخت درستی از آن انجام می گیرد و خیلی چیزهای آن در ظاهر مانند شوک در تکنیک ها دورانها و زیبایی خطوط آن حتی شکل لباس بسیار جذاب بوده و نسبت به ورزشهای رزمی دیگر اثر بیشتری روی بیننده داشته و او را بسوی خود می کشد . از عوامل دیگری که برای من شخصا برای شروع مهم بودند این بود که در زمان شروع توا اصولا کونگ فو بعنوان ورزش برتر رزمی ، ورزشهای دیگر را کنار زده و بخصوص توسط بروس لی در آن زمان شناسانده شده بود و بقول معروف در سنین نوجونی همه می خواستیم مانند بروس لی شکست ناپزیر باشیم . و لی چرا توآ را ادامه می دهیم؟ . من در مورد خود می توانم این را بگویم که با تعالیم صحیح استاد جلیل زاده در آن زمان نه تنها یواش یواش انگیزه کونگ فو کار کردن در من تغییر پیدا کرد بدون اینکه لطمه ای از لحاظ روانی ایجاد کند بلکه به نوعی در خود بیدار شدم . بله ، پس از چند سالی توآ کار کردن زیر نظر استاد گرامی آقای جلیل زاده که در آن زمان در دانشکده انشا تن و روان بنوعی شروع کردم دنیا را به شکل دیگری دیدن ، در خود فرو رفتم و خویش را کشف کردم و در کنار دستیابی به برتری های فیزیکی که کاملا محسوس بودند به چیزهای دیگری دست یافته بودم که خودم متعجب شده بودم . مثلا اعتماد به نفس بسیار بالا ، تمرکز فکر بسیار بالا ، خونسردی مثبت ، صبر و طاقت بالا وغیره که همه اینها بعلاوه ی نیروی عجیب فیزیکی ایجاد شده نوعی برتری اجتماعی در همه زمینه ها ایجاد کرده بودند که تاثیر مثبت آنها را نه فقط در مدرسه و خانه بلکه در همه زمینه های اجتماعی دیگر احساس می کردم . نتیجه بعدی آن بالا بردن علاقه به دانستن بود . پرسشهای بسیاری پیش می آمدند که به ناچار باید کتابی باز می شد . احساس کردم می دانم چرا آدمها اینطور هستند که هستند ، چرا مذاهب وجود دارند و... و جواب خیلی از چرا های دیگر را اتوماتیک از محیط می گرفتم . در حقیقت متوجه شدم که توآ تغییرات زیادی در من ایجاد کرده و همه چیز تشدید شده و پایه های آینده گذاشته می شوند . در این مرحله بود که متوجه شدم همانطور که مثبت ها تشدید می شوند ، همانطور بعد منفی وجود می تواند قوی شود . و اینجاست که باید انتخاب کنی . اینجا برای نخستین بار بود که این پرسش امروز شما را آقای جلیل زاده از ما کردند و به ما زمان دادند که به آن بیندیشیم . پس از چند روز در خود فرو رفتن در آخرین مراسم سوگند همراه در دانشکده انشا تن و روان که زیر نظر استاد جلیل زاده انجام گرفت ، من انتخابم را کردم و توآ را هم بعنوان توشه راهم برداشتم. بعد ها با ورزشها و هنر های رزمی دیگر آشنا شدم که هیچکدام آن احساسی که توآ در من بیدار می کرد نمی دادند و خوشحال بودم و هستم که توآ را انتخاب کردم چه پس از سالها با بالارفتن سن بازهم انگیزه توآ کار کردن تغییر خواهد کرد و با اینحال توآ همواره چیز مثبتی برای من داشته است. این داستان من تقدیم به شما و همه همرهان جوان !
تا در طلب گوهر کانی کانی
تا در هوس لقمه ی نانی نانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی
هر چیزی که در جستن آنی آنی

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2285

• alireza
  • Senior Boarder
  • عشق کونگ فو
با سلام
بحث انرژی از نظر علمی برای لباس مورد قبول نیست بیشتر توضیح بده
The following user(s) said Thank You: Jamshid, حیدرپور, حمید بروجنی

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2290

با درود
آقای علیرضا منظور شما مفهوم نیست در رابطه با کدام مطلب سخن میگویید خواهش می کنم مخاطب یا مطلبی که مورد نظرتان هست را مشخص کنید.
The following user(s) said Thank You: Assar, hamid, حیدرپور, حمید بروجنی

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2295

کونگ فو شخص رو فقط برای خودش معروف میکنه هر چی که پر بار تر میشه سرش می یاد پایین تر البته بعضی جا ها موارد خاص هم داره اما کم هستن...!
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, Assar, hamid, حیدرپور, حمید بروجنی
Time to create page: 0.20 seconds