• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

سوال از تمامی همراهان
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: سوال از تمامی همراهان

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2299

با سلام خدمت همراه عزیز آقای hamid خدمت شما عرض میشود کونگ فو توآ هنر مردان است آنکس که داخل این هنر بزرگ می شود و پس از مدتی به یک رشته دیگر تشریف میبرد د ر حسرت روزهای این هنر میسوزد و آه از جگر میکشد شاید همه دیدیم کسانی را که این هنر را رها کردند وبه رشته های دیگری پناه بردند گویی اینکه خله ای در زند گی آ نها پیش آمده است که برای جبران چه بسا لطما ت روحی زیادی بر آنها وارد آمد و کسانی نا راضی این هنر را رها کردند که نفهمیدند چه گوهری در دست آنها بود و از دست دادند
همراه عزیز آقای حمید
ارزش نعمت را کسی میداند که به جوهره آن پی ببرد
کونگ فو فریا د عقل است
ذ ات آ د می در پی کسب دا نش است و توآ سر منشآ آن
با سپاس فراوان

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2303

• alireza
  • Senior Boarder
  • عشق کونگ فو
دوست عزیز سلام
منظور رابطه انرژی با لباس کونگ فو است اگر منظور نگهداری انرژی است باید توسط روابط فیزیکی اثبات شود
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2310

با سلام خدمت دوست عزیزم اقا حمید
بین این همه رشته رزمی چرا توا؟
حقیقتش در زمانی که کم سن وسال بودم دوست داشتم رزمی کار کنم محله ما یک باشگاه داشت که در اونجا کاراته وتکواندو تعلیم داده میشدمنم چون به رزمی علاقه داشتم وبه سفارش پدرم رفتم به کلاس کیوکوشین حدود 2 سال کیوکوشین کار کردم نسبت به سنم ضربات رو به خوبی تحمل میکردم ولی ورزشی نبود که منو راضی کنه ورزشی بودسخت ولی انعطاف در اونجا معنا نداشت فقط بدن سفت وسخت میخواست تا اینکه شرایطجوری شدکه تغییر سکونت دادیم . یک باشگاه که کونگ فو اونجا تعلیم داده میشدنزدیک منزلمون بود گاهی اوقات میرفتم تمرینا تشونو نگاه میکردم از دیدن ضربات دست ومخصوصا پا در کونگ فو لذت میبردم رفتم برای ثبت نام در باشگاه ودیدم کونگ فو توا دقیقا همون چیزیه که من میخوام وبه هیچ وجه حاظر نبودم ونیستم که این رشته روتغییرش بدم چون روی فیزیک بدن من کاملا جواب می داد.
واماتفاوتش با سایر رشته های رزمی که باعث شده ما این رشته رو با هیچ رشته ورزشی دیگه عوض نکنیم
ورزشی است که کاملاایرانییه .در این ورزش ما مبارزه چند نفره داریم که سرعت وتمرکز وچالاکی خاص خودشو میخواد.بدنسازی که در کونگ فو دیده میشه در رشته های دیگه نیست.دارای تکنیکهای پیچیده وزیبایی است که باعث همیشه اماده نگه داشتن بدن میشود برای نمونه عرض میکنم اگر در ضربات پا ضعیف هستید چند هفته فقط مایانه رو اجرا کنید تاثیر اونو خواهید دید ویا اگر در ضربات دست ضعیف هستید تکنیک سامسامایه یا وایمامتو.نگته دیگر اینکه انجام تکنیکهای پیچیده کانگ فو توا باعث تقویت حافظه شما میشود.چون همیشه به تکنیک فکرمیکنید.نکته دیگر اینه که هیچ چیز در کونگفو توا بدون فلسفه نیست فقط مشکل اینه که من خودمو عرض میکنم که همه چیزو نمیدویم.در توا علاوه بر جسم بر روان ادمی کار میشودکه اینم در همه رشته های رزمی نیست وخیلی مسائل دیگه...
با تشکرفراوان
از ره غفلت به گدایی رسی گر به خود ایی به خدایی رسی به خود ا

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2316

با درود
از نظر علمی رنگ سیاه انرژی را در خود جذ ب می کند و ازهدررفتن انرژی جلوگیری می کند وازنظرفلسفی نیز رنگ

سیاه بالا ترین رنگ است، یعنی دربرابرنفوذ رنگها مقاومت میکند و درکونگ فو سیاهی رنگ مقدسی می باشد. بدین منظورکه رنگ سیاه درمقابل رنگهای دیگر مقاومت می کند و نفوذ هر گونه رنگ درآن بی اثراست پس ما نیز درمقابل رنگها و نیرنگ های بیگانگان مانند رنگ سیاه اصالت خویش را حفظ خواهیم کرد. و رنگ فرهنگ بیگانگان را به خود نمی گیریم بلکه اصالت فرهنگی خویش را حفظ می کنیم و جهانیان را با کوشش خردمندانه وپایه بلند انسانی خود به دوست داشتن این فرهنگ (فرهنگ ایرانی) فرا می خوانیم.

از نظر علمی رنگ سیاه نمی گذارد انرژی بدن که در اثر سوخت وساز تولید می شود از دست برود و در خویش نگه می دارد و از پیری زود رس و خستگی و کوفتگی عضلات جلو گیری می کند و باعث شادابی و طراوت بدن می گردد.
The following user(s) said Thank You: hamid

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2318

درود
جناب آقای علیرضادوست من درجواب سوالتان راجع به رابطه ی انرژی بالباس کانگ فو باید بگویم که لباس کانگ فوتوآ،رنگ ،طرح وجنس آن وفلسفه ی علمی آن درموقع ورزش((از نظر علمی رنگ سیاه انرژی را در خود جذ ب می کند و ازهدر رفتن انرژی جلوگیری می کند ویابه عبارت دیگرنمی گذارد انرژی بدن که در اثر سوخت وساز تولید می شود از دست برود و...)) همه ی این موارد برگرفته ازذهن پروفسورابراهیم میرزایی میباشد+چیزهای دیگرراجع به فیزولوژی انرژی که به صورت تزعلمی درآمده است وبه خاطراین «تز»ایشان مفتخربه دریافت پروفسورای فیزولوژی انرژی دردانشگاه مریلندامریکا شدند.رابطه انرژی ولباس ازکشفیات بنیانگذاراین سبک میباشد وبه نام ایشان به ثبت رسیده
پس حتمارابطه ای وجوددارد،موفق وپیروزباشید
777
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: سوال از تمامی همراهان 11 years, 7 months ago #2395

• pedram
  • Senior Boarder
اقای رحیمی ممنون از دانسته هایتان که در اختیارمان قرار دادید
The following user(s) said Thank You: سیدمحمدحسینی, حمید بروجنی
Time to create page: 0.12 seconds