• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: سوال ازاستاد

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 9 months ago #7589

غیراز سویتو باقی نامها رو نمی شناسم
Last Edit: 9 years, 9 months ago by Mostafa Jalilzadeh.

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 9 months ago #7590

سلام به استاد عزیز

من به تازگی هم راه این ورزش شدم .سئوالی در مورد استقرار ها یا همان راتو ها دارم

هنگام مبارزه یا اجرای خط داشتن تعادل مهم است اما من فکر میکنم حتی در وضعیت هورایما راتو که بیشتر تعادل وجود دارد باز هم تعادل خوبی به دست نمی آید (البته با توجه به سرعت و قدرت اجرای تکنیک). البته با توجه به اینکه من تازه وارد هستم و هنوز یه مبارزه درست حسابی هم نداشتم وبه قول معروف بدنم خشکه ، آیا شما فکر میکنید استقرار های من اشتباه است که تعادل ندارم ؟ .
به نظر می آید در مبارزات باید راتو ها را کمی کوچک تر کرد. اما به نظر من راتو باید از یک حدی کمتر نشود تا به تعادل آسیب نرساند. نمیدانم منظورم را رساندم یا نه؟
مثلا هنگام اجرای راتو بزرگ اگر ضربه ای پر قدرت از پهلوها به ما اصابت کند مشکل تعادل پیدا میکنم (البته به بستگی به قدرت حریف هم دارد اما برای مثال گفتم)
-----------------------------
یک سئوال دیگر هم در مورد نرمش های اولیه - استاد ما که شالبند سبز دارد واقعا خیلی در مورد نرمشها سخت گیر است (دهه 60 و 70 در کرمانشاه توا را اغاز کرده و به همان سختی که آموزش دیده به ما هم آموزش میدهد البته با 1 درصد سختی ان مواقع) مثلا دودین با سرعت زیاد 10 تا 15 دقیقه را هر جلسه لازم میداند اما بیشتر شاگردان واقعا در مرحله آموزش تکتیک دیگر خسته میشوند. به نظر شما آیا نرمش فقط برای گرم کردن استفاده شود (بدون خستگی مفرط) بهتر نیست؟ من خودم قبل از اینکه وارد توآ شوم دودین بیشتر از نیم ساعت در روز را انجام میدادم با سرعت متوسط (1 متر در ثانیه حدود 2 یا 3 کیلومتر) و بعد از اتمام دودین واقعا تمام بدنم هم عرق کرده بود هم گرم شده بود اما با این نوع دودیدن با سرعت زیاد بیشتر خسته میشوم (البته بدنم گرم میشود ها)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
امیدوارم از این همه پر گویی خسته نشده باشید.
ممنون

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 9 months ago #7593

آقای زواره ای فاصله زمانی بخصوصی برای آزمون ها در مقطع زیر شال مشکی موجود نیست و بستگی به آمادگی خود شما دارد.
The following user(s) said Thank You: Alireza labbafghasemi

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 9 months ago #7596

با درود،
همراهی در ارتباط با ورود و خروج به کلاس پرسشی داشتند که پاسخ آنرا برای استفاده شما عزیزان هم میگذارم ، امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

ورود و خروج همراهان به کلاس بصورت فردی کاملا مشخصه که تواما با ادای احترام انجام میشه.
ورود استاد به کلاس سه حالت داره:
۱- کلاس آماده پذیرفتن ایشان هستند و منتظرند، در این صورت زمانیکه استاد وارد کلاس میشه و ورود خویش را با گفتن جینجای اعلام میکنه کلاس اگر به ذنای باشد بوسیله بایارومه فرمان کامیسما میگیرد، اگر هم که به کامیسما بود که از همان حالت ادامه میدهند.
باری، بعداز ورود استاد و اعلام "جینجای"، بایارومه کلاس رو به استاد برگشته و دستها را مشت کرده بطرفین باز میکند و با گفتن "کونگ فو کا، یارومه" حضور استاد را گوشزد میکند. سپس تمام کلاس از جمله بایارومه همگی بطرف استاد ادای احترام کرده "توآ" میگویند.
۲- اگر کلاس در حال تمرین بوسیله بایارومه باشد و استاد سرزده وارد شوند و اعلام "جینجای" کنند، بایارومه بلافاصله اعلام کامیسما میکند و مانند حالت یک (۱) مراسم را انجام میدهد.
۳- اگر کلاس حالت رسمی نداشته باشد و همراهان هرکدام به کار و تمرین خود مشغول باشند، یعنی قبل از تشکیل یا ختم کلاس باشد و استاد سرزده وارد شوند و اعلام "جینجای" کنند، در این صورت ارشدترین فرد در آن زمان که در معبد است بلافاصله رو به استاد دستان مشت کرده خود را بطرفین باز و اعلام "کونگ فو کا، یارومه" میکند سپس همگی باهم با گفتن "توآ" ادای احترام میکنند و منتظر دستور استاد میشوند.

پیروز پایدار باشید

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 9 months ago #7615

با درود سلام
میشه تعریف محور را درخطوط توضیح دهید.
با تشکر.
The following user(s) said Thank You: Assar, SAEED

باسخ‌به: سوال ازاستاد 9 years, 7 months ago #7711

• m
  • Fresh Boarder
*
مطلب حذف شده توسط ادمین باز گردانی شد
-----
با سلام وعرض ادب خدمت استاد
اگربرای شما مشکلی پیش بیاد مثلا حین خروج از پارک به خودروی جلویی بزنید واو عذر خواهی شما را قبول نکند وخوهان زد وخورد با شما باشد چه میکنیید؟
من در این حالت چه کنم؟
ایا باید از خود دفاع کرده و او را کتک بزنم؟
*.
Last Edit: 9 years, 7 months ago by Assar.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan
Time to create page: 0.16 seconds