• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

انرژی و تن
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: انرژی و تن

باسخ‌به: انرژی و تن 11 years, 2 months ago #4652

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
همراه عزیز آقا نیما
در مورد هر چیزی در عالم، هر شخصی برداشت خاص خودش رو داره و ممکنه همش درست باشه و یا تعدادی اشتباه، به هر حال ما برداشت های خودمون رو نباید به عنوان یک قانون اثبات شده بیان کنیم مخصوصا در مورد مسایلی مثل دین، ولی میتونیم با عنوان "نظر شخصی" برداشت ها وتفکراتمون رو ارایه بدیم و نظر باقی دوستان رو بخواهیم تا به یک نتیجه مطلوب و واقعی تر برسیم. قصد جسارت نداشتم ، از من رنجیده نشو دوست من.
درود
The following user(s) said Thank You: Jamshid, Assar, نیماامین, حمید بروجنی

باسخ‌به: انرژی و تن 11 years, 2 months ago #4653

باشما موافقم همراه
منهم تقریبا تو همه کامنتها مینویسم که "این نظر منه".اگه الان ننوشتم ببخشید.قبلا هم گفتم که از حرف هیچ همراهی رنجیده نمیشم و از هم صحبتی با همراهان لذت میبرم
خود دین و در کتاب دین اجازه اظهار نظر به من و شما داده شده و ما رو به اندیشیدن و کشف و مشاهدات امر میکنه و من هم خودم رو و اندیشم رو در قفس تنگی محصور نمیکنم و نیروی اندیشه خودم رو و دیدگاه خودم رو به شکل بیانی و انرژی صوت و یا تایپ کلمات ابراز میکنم و هدفم تحمیل عقایدم نیست و خاصیت گفتگو و بحث کردن هم همینه که هرکسی باتوجه به اندیشه و دیدگاه خودش صحبت میکنه و هرکس که خودش رو عقل کل بدونه از همه نادانتر هست
پس خواهش میکنم از حالا به بعد حرفهای من رو دیدگاه شخصی در نظر بگیرید و امید که هرگز از حرفهای من هیچ همراهی رنجیده خاطر نشه و روز به روز به صمیمیت و دوستی همراهان اضافه بشه
دیدگاه من یک قانون اثبات شده نیست و تنها در حد همون دیدگاه هست و مشتاق شنیدن دیدگاههای دیگر همراهان ارجمند چون شما بوده و هستم
ما در عصر مایگاه کشف مجهولات هستیم و دین هم هنوز مجهولاتی داره و خاق مارو از کنکاش در دین منع نکرده و بالعکس دعوت هم کرده پس نباید از ورود به اندیشیدن در دین بترسیم و از بیان عقایدمون دراین مورد ابا کنیم.در این دنیا که همه چیز ماده و انرژی هست و عالم تبدیلات و همه چیز به هم ربط داره نباید مسائل رو از هم جدا فرض کرد و دین و رزمی و اندیشه و زندگی رو همراه هم به بحث ننشست
با ادب و احترام در زیر چکیده ای از فلسفه ذن طریقت دانایی رو برای همراهان یاداور میشم که مربوط به این بحث هست (کامل نیست و فقط به جملات مرتبط بحث بسنده میکنم)
فلسفه ذن طریقت دانایی
در جهان امروز روابط خاص سياسي و اقتصادي و تداخل فرهنگها پذيرش بسياري از آرا و نظرات پيشگامان عقيدتها نه تنها در خور تامل است، بلكه با توجه به روابط انسانها و نزديكي فرهنگهاي متفاوت بيكديگر تمايل ملتها به پيشرفت روز افزون و .....
............................................
ذني با جهان امروز ميتواند هم آهنگ و هم صدا گردد كه از هيچ مسئله اي غافل نباشد. امروز هيچ رويداد و تصميم و تاركي جدا از مسائل اجتماعي، اقتصادي، سياسي نخواهد بود. با اين اساس سمتي كه منتج از مسائل مشي زندگي افراد قرار گيرد،سمتي ماليخوليائي و نوعي واژگونگي و جبن است. سمتي است كه موجوديت انسان آزاد را شديداً به مخاطره مي اندازد، سمتي بهره كشي از......................................................
ذن من و تو ضد جهان بينيها و عقايد مذهبي، مسائل جنسي و غيره نيست، ذن من و تو طرفدار بررسي علمي پديده هاي اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي و تجزيه و تحليل عقايد مذهبي است...............................................
ذن ما بر آنچه كه در پيرامونش ميگذرد با ديدي گسترده و انديشه اي مسلح مينگرد. ذن ما بخاطر انسانها به هرچه كه بر روابط آنها موثر باشد توجه خواهد داشت، چون بدينوسيله با تجهيزات مطمئن تري بسوي هدفش ره مي پيمايد. ذن من و تو حال نگراست. چون آنچه را كه در حال دارد مي خواهد. ذن من و تو از گذشته با خبر است، از حال هم. من و تو مو را از ماست كشيدن را در هيچ شهري جواني نميدانيم. مشروط بر اينكه اينكار درست و با در نظر گرفتن جنبه هاي علميش انجام شود.
ذن ما فارغ از رنگها و نيگرنگهاست، او سياه وسفید و زرد نميشناسد و فقط به رنگ خون توجه دارد، ذن من و تو همه خونها را پاك ميداند. اگر آلودگي است در انديشه هاست. ذن ما براي سالم سازي انديشه ها هيچ چيز را به آنها تحميل نخواهد كرد بلكه فقط به سالمسازي روابط و محيط خواهد پرداخت. چون در يك محيط با روابطي سالم انديشه اي غير انساني مجال نزج گرفتن نخواهد داشت.
درپناهش باشید
The following user(s) said Thank You: Jamshid, Assar, حمید بروجنی

باسخ‌به: انرژی و تن 11 years, 1 month ago #4661

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
نیروی لازم جهت انجام کار را انرژی میگویند به عنوان مثال برای چرخاندن یک الکتروموتور باید به آن ولتاژ الکتریکی اعمال کرد که به آن انرژی الکتریکی و به الکترو موتور مبدل میگویند(تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی)
The following user(s) said Thank You: Assar, حمید بروجنی

باسخ‌به: انرژی و تن 11 years, 1 month ago #4689

• Assar
  • Administrator
همراهان عزیز اگر در تکرار، اندیشه نباشد، اعتیاد است، انسان معتاد منطق بینا را توانایی نیست، بیداری بینایی است، به بیداری جان اندیشه باشد، که جان جهان زنده گان ، آیا من و تو زنده ایم یا فقط زندگی میکنیم، تن زندگی میکند و روان زنده گان.
باشد تا تفکری دیگر بر خود داشته باشیم، تا توان روان را به تجربه ببریم که حاصل آن انرژی.
دگر مرد رهي ميان خون بايد رفت
از پاي فتاده سرنگون بايد رفت
تو پاي به ره بنه دگر هيچ مپرس
خود راه بگويدت كه چون بايد رفت
Last Edit: 11 years, 1 month ago by Assar.
The following user(s) said Thank You: Jamshid, ابراهیم, نیماامین, حمید بروجنی

باسخ‌به: انرژی و تن 11 years, 1 month ago #4700

• mohammad
  • Gold Boarder
درود
ممنون استاد ، ولی چگونه تجربه کنیم ،نیازمندیم به راهکار عملی و چراغی بر راه .امید داریم راهنمای ما باشید.
با سپاس
The following user(s) said Thank You: Assar, SAEED, نیماامین, حمید بروجنی

باسخ‌به: انرژی و تن 11 years ago #4970

• mohammad
  • Gold Boarder
درود
راه کسب انرژی چیست؟ و انرژی چه کمکی به ما میکند؟
سپاس
Time to create page: 0.22 seconds