• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: تو آ

باسخ‌به: تو آ 11 years, 2 months ago #4590

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود دوست گرامی ممنون از لطف و محبت شما هریک از ما و شما باید دست در دست هم برای سازندگی و هماهنگی ودرک رازها و یافتن پاسخ های صحیح حرکت کنیم و در باره دانشکده انشا و مفهوم دانشگاه و دانشکده باید عرض کنم که یک مرکز آموزشی تئوری و عملی چه رزمی و چه علمی زمانی می تواند نام دانشکده و دانشگاه را واقعا به خود بگیرد که دارای حداقل استاندارد های یک دانشکده و یا دانشگاه باشد . منظور این است که از نظر فضای آموزشی و کادر آموزشی و برنامه مدون آموزشی و کارگاهها و کلاسها و آزمایشگاهای مربوطه و سطح آموزشی همه چیز آن مشخص و تعریف شده باشد و از حداقل امکانات برای تبدیل شدن به دانشکده و یا دانشگاه برخوردار باشد وگرنه نامیدن یک مجموعه ورزشی و قرار دادن یک تابلو بر سردر آن کافی نمی باشد . البته از این سخن من شوکه نشوید و اجازه دهید تا نظرم را توضیح دهم . اول بگویم که با خود فریبی و یا نادیده گرفتن حقیقت آن حقیقت عوض نخواهد شد ! به نظر من یارومه در نظر داشته اند که دانشکده انشا تن و روان را برقرار و راه اندازی کنند که دارای اهداف مشخص و تعریف شده ای بوده است . و برای انجام این پروژه عظیم بتدریج مقدمات آن را فراهم می کرده اند و یکی از اینها انتخاب یک مجموعه ورزشی به عنوان مکان فیزیکی این کار و برنامه بوده است و ایشان در نظر داشته اند که بتدریج این پروژه را توسعه داده و به پیش ببرند و از استادان دانشگاهی و صاحب صلاحیت در رشته های گوناگون علمی دعوت کنند که کلاسهای تئوری و عملی را برای هنر جویان برگزار کنند و بتدریج به استاندارد لازم برای مطرح شدن بعنوان دانشکده نزدیک شوند. مگر می شود یک نفر به تنهایی همه این علومی که در هفت مایگاه هست را بداند و یا بر آنها مسلط باشد ! پس کادر آموزشی مجرب لازم بوده است . اما همه می دانیم که این کار انجام نشد و این هدف و پروژه به سرانجام نرسید ! و حتی در بعد تن و از دیدگاه فنی هم کار نیمه تمام ماند حال دلیلش هرچه باشد اینجا مورد بحث ما نیست بلکه به نظر من دانشکده ای به صورت واقعی ایجاد نشد و فقط قدمهای اولیه در جهت ایجاد آن برداشته شد . پش زمانی که امروز دانشکده ای نداریم نمی توانیم از اهداف آن و یا تعلیمات آن به شکلی کامل برخوردار باشیم و یا در موردش بحث کنیم و یا به آن استناد کنیم ! دوست گرامی مایگاه پزشکی فقط طب سوزنی نیست و طب سوزنی قسمت بسیار کوچی از این مایگاه هست . بلکه منظور علوم پزشکی می باشد می امروزه در دانشگاهای تربیت بدنی و یا همچنین پیراپزشکی استفاده میشوند و برای ارتقا سطح سلامتی تن و روان و ارتقا سطح فنی یک هنرجوی رزمی می توانند مفید باشند . البته این برداشت من از مفهوم دانشکده و دانشگاه هست و با مطالعه بیو گرافی و اندیشه های یارومه من اینگونه دریافت می کنم و هوش بالای ایشان را در این می بینم که در جهت ایجاد یک دانشکده و به سرانجام رساندن پروژه عظیمی در حرکت بوده است که در همان اوایل کار متوقف شده است . از استادان و همراهان گرامی خواهش می کنم که عصبی نشوند و برداشت مرا توهین تلقی نکنند و من اسراری ندارم که برداشت من و یا نظر من را همگی بپذیرند ! من فقط صادقانه نظرم را می گویم و سعی می کنم با واقعیت ها بدرستی کنار آیم و هر چیزی را سر جای خودش ببینم ! در ضمن به نظر همه دوستان احترام می گذارم .
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, rezatoa, mohammad

کلمه To'a 10 years, 7 months ago #6144

• مهدی
  • Junior Boarder
سلام خدمت تمام اساتید و رهروان راه دانایی، راستش می‏خواستم در مورد ریشه کلمه توآ بیشتر بدانم.
در جایی از صدای ضبط شده خود پرفسور که در همین سایت گذاشته شده شنیدم که ایشون می‏گفت توآ یعنی تو آ یا تو بیا.
در حالی که یکی از آشنایان من در مورد این کلمه بهم گفت که: To'a ترکیب شده از (To + a(animals است و او اینطور تشریح می‏کرد که چون استاد در ابداع این تکنیکها و فنون از حیوانات الگوبرداری کرده به خاطر همین کلمه To'a را برای این کونگ فوی ابداعی خود بکار برده است.

حال من می‏خوام بدونم که ریشه‏ی انتخابی این کلمه چیست و کلا توآ به چه معنی است و چرا استاد کلمه‏ی توآ را برای کونگ فوی ابداعی خود بکار برده است.
The following user(s) said Thank You: SAEED

سبک های ابداعی مشتق شده از توآ 9 years, 3 months ago #7881

سلام خدمت اساتید

من کاملا تازه کارم و با علاقه وارد شدم البته هدفم افزایش هماهنگی بین ذهن و بدنم هست و تمرکز
وقتی خواستم آموزش ببینم مربی خانم در ایران برای کونگ فو خیلی سخت پیدا میشه
که توآ بدونه
یک سری سبک های جدید هستند که ظاهرا تغییراتی در توآ ایجاد کردند و من اصن ازشون سر در نمیارم
مثلا سبکی که الان بخاطر نزدیکی محلش مجبور شدم فعلا برای ابتدای کار برم یاد بگیرم اسمش هست " پَـر توآ "
به نظرم خیلی ضایعه انگار توآ رو برداشتن با باستانی قاطی کردن !
کسی نمی دونه این قضیش چیه
و آیا مربی زن تو تهران سراغ دارید که آدم حسابی باشه نه صرفا داور و ....
می خوام بیشتر از نظر فلسفی و اخلاق ورزشی مشکلی نداشته باشه

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

باسخ‌به: سبک های ابداعی مشتق شده از توآ 9 years, 3 months ago #7884

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
سلام تازه کار
خوشحالم که به ما پیوستی میشه بفرمایید شما که کاملا تازه کارید چطور فهمیدید پر توآ خیلی ضایعس و فهمیدید توا رو با باستانی قاطی کردن مگه شما قبلا توآ کار کردید؟
Time to create page: 0.12 seconds