• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: تو آ

باسخ‌به: تو آ 11 years, 2 months ago #4573

دوست من یارومه در فلسفه مایگاهها این مراتب را تعریف نموده اند:همراه(که همه همراهیم)و راهدان و راهبان(لیسانس) و جهان بان (فوق لیسانس)و راهبر
که خود یارومه فرمودند در توآ بالاترین ها پایین ترین مرتبه را دارند که رتبه خدمت به دیگران هست
چکیده ای از سخنان یارومه در جریان تبلیغات ریاست جمهوری زمانی که کاندید شدن:
. ما بـراي اردوگاه انقلاب فرهنگي اعتمادِ كاري خود را مي گذاريم از نطفه تا سـن 8 سال و براي اين زمان ما اردوگاهي را پيش بيني مي كنيم كه بنام اردوگاه انقلاب فرهنگي است كه در آن به هفت مرتبه مايگاهي مي رسيم كه عبارتنـد از: فضاي فيزيولوژي انرژي بدن را درك مي كنيم و فضـاي درك پزشكي يا بهداشت عمومي و فضاي درك روانشناسي و درك روانِ نيروي انساني، فضـاي علـوم كه بر ابعاد فيزيك، شيمي، رياضيّات و علوم بيو فيزيك و بيوشيمي و سيستمهاي ديگر ابعاد رياضي كه در آن بطور گسترده كار مي كنيم. فلسفه گرائي يا نگرش تفكر آميز يا خلاقيت افكار در بُعد كشف جان كه از بزرگترين اسرارهاي تـفكر انساني است كه با معيارهاي هندسي در آن كنكاش مي كنيم و قسمت ششم در روح اديان و ژنِ عالمِ ذراّتِ پيامبران و بطور كلي مرحله هفتم كشف راز مجهولات كه آنرا بايد از نطفه شـروع كنيم و سازندگي آنرا از نطفه تا سن 8 سالگي كه مغز يك انسان آماده بـراي تـجربه گرائي است اين برنامـه را روي آن پيـاده خواهيم كرد و اما يك جوان داريم كه بازوي كار فعلي ماست كه بايد از بحـران زمان بگذريم و از آنها بعـنوان بازوي كار استفاده كنيم.........................
لحظه ها دوران سازند
ببینید که یارومه این مراحل رو راهکاری برای اداره جامعه و پیشرفت مردمان جامعه میدونن و همچنان این چینش رو رعایت کردن و در ضمن این مراتب مایگاهی رو یه جور دیگه هم بیان میکنن و اون بدینشرح است که هر مایگاه بیانگر یک تمدن از بشریت هست که تا این تمدن رسیده که تمدن هفتم و کشف راز مجهولات هست که تاکنون شش تمدن به پایان رسیده و شش مایگاه به ترتیب این شش تمدن بوده است یعنی مایگاه اول تمدن اول و مایگاه دوم تمدن دوم و ...
.پس این راه و این مراحل مراحلیست که بشریت طی قرنها پیموده و حال ما این مراحل رو در یک زمان باید طی کنیم و تجربه گذشتگان رو با مرحله ای که دراون هستیم جمع کنیم تا بتونیم راهگشا در کشف راز مجهولات بشیم.هرکس بخواد پراکنده به مراحل بپردازه گاه رو به جلو و گاه به عقب برمیگرده پس باید مراحل رو درست و رو به جلو طی کرد

درپناهش باشید
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4574

ﺑﺎ ﺩﺭﻭﺩ ،
ﻣﻦ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺑﺎ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺩﮐﺘﺮ ﻣﻮﺍﻓﻖ ﻫﺴﺘﻢ .
ﻣﯽ‌ﮔﻮﯾﻢ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺍﻧﺪﮐﯽ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺩﺭ ﺗﺸﺮﯾﺢ ﻭﻟﯽ ﺩﺭ ﮐﻞ ﻣﻮﺍﻓﻖ ﻧﻈﺮ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻢ.

ﮐﻮﻧﮓ ﻓﻮ ﺗﻮﺁ ﺷﺎﻣﻞ ﻫﻔﺖ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻫﻤﮕﯽ ﻣﯽ‌ﺩﺍﻧﯿﻢ . ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﻦ ﻗﺎﻋﺪﻩ ﻭ ﭘﺎﯾﻪ ﺗﻮﺁ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﻭﻝ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺗﻦ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺷﺶ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺑﻌﺪﯼ ﺳﻮﺍﺭ ﺑﺮ ﺁﻥ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺶ ﺳﺘﻮﻥ ﺭﺍ ﺑﻘﻮﻝ ﺩﮐﺘﺮ ﻣﯽ‌ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺑﺎﻻﯼ ﺍﯾﻦ ﺷﺶ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺗﻦ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﺗﺎﺝ ﺁﻥ و ﮐﻞ ﻫﺴﺘﯽ ﺁﻥ ﺳﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ. ﺑﺪﯾﻦ ﻣﻌﻨﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﯾﻌﻨﯽ "ﺗﻮﺁ" ﺷﺶ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺻﺮﻓﺎ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﻭﻝ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺩ ﻣﻌﻨﯽ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺮﻧﺪ ﺩﺭ ﻏﯿﺮ ﺍﯾﻨﺼﻮﺭﺕ ﻫﯿﭻ ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﺩﺭ ﮐﻮﻧﮓ ﻓﻮ ﺗﻮﺁ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﺩﺍﺷﺖ .
ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻧﺸﻮﺩ ﻫﺮﮐﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﻋﻠﻤﯿﺴﺖ ﻋﻈﯿﻢ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻬﻢ ﻭﻟﯽ ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﮐﻮﻧﮓ ﻓﻮﯼ ﻣﺎ، مانند ﻗﻤﺮﻫﺎیی هستند ﮐﻪ ﺑﺪﻭﺭ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺗﻦ ﻣﯽ‌ﮔﺮﺩﻧﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎﯼ ﺁﻥ. ﺑﺪﻭﻥ ﻭﺟﻮﺩ ﺣﺮﮐﺎﺕ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﮐﺴﯽ ﺟﺬﺏ ﺗﻮﺁ ﻧﺸﺪﻩ ﻭ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻮﺩ . ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﻭﻝ ﺭﺍ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﯿﻢ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺯﻧﺠﯿﺮﯼ ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻨﯿﻢ ﮐﻪ ﺷﺶ ﻣﺎﯾﮕﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮ ﺭﺍ ﺑﻬﻢ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﺑﻨﺎﻡ ﮐﻮﻧﮓ ﻓﻮ ﺗﻮﺁ ﺑﻮﺟﻮﺩ ﺁﻭﺭﺩﻩ .
ﭘﯿﺮﻭﺯ ﺑﺎﺷﯿﺪ .
Last Edit: 11 years, 2 months ago by Mostafa Jalilzadeh.

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4575

سلام استاد
بله منم این حرفارو قبول دارم و صحبتهای من فقط توضیحاتی بود که از یارومه در مورد مایگاهها و جایگاههاشون شنیده یا خونده بودم
و یه جورایی توجیه حساسیتم در مورد فلسفه های توآ
این بحث ها و این صحبتها هم باعث ارتقاء من و همراهان میشه و ممنون از توضیحاتتون
اما قبول کنین که هرکدوم از ما با خوندن فلسفه ها و شنیدن صحبتهای یارومه یه چیزایی رو واسه خودمون تجسم میکنیم که به نظرمون میاد که درسته و دوس داریم به بقیه همراهان هم توضیح بدیم .والبته حرفای شما هم واسه ما محترم و آموزنده و ملاک درست و نادرست اندیشه هامون هستش
از خدا برای شما و همه همراهان سعادت و پیروزی و سلامتی میخوام

درپناهش باشید
The following user(s) said Thank You: Jamshid, حمید بروجنی

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4579

درود به همه ی رهروان طریقت دانایی.
من بااون قسمت ازصحبتهای دکترجمشیدموافقم که کانگ فوتو آ برهفت مایگاه وستون استوار است وهمه ی این مایگاهها پیکره ی اصلی توآراتشکیل می دهند،اماآموزش هرکدام ازمایگاهها باید به طور مرتب ویکی پس ازدیگری باشدبه طورمثال مایگاه یکم(فیزیولوژی)به این دلیل اولین مایگاه کانگ فوتو آست که:جسم(ماده)جایگاه روح(انرژی) میباشد وباید باحرکات(تکنیک) دورانها(ترکیب) وامواج به تعالی برسدتا به آرامش برسد.برای روشن بینی
جهان تن وروان=باپیشرفت تن وفعالیت ذهن روان می شویم به سوی روح تا به تکامل برسیم.
مایگاه دوم:انشای پزشکی(همانطوری که ازفلسفه ی این مایگاه پیداست باپزشکی(طبابت)کاملاََمتفاوت است.وهمینطوردیگرمایگاهها...
هفت مایگاه=هفت پله برای رسیدن به حقیقت وجوداست که باید پله به پله پیش رفت تابه ملاقات خدارسید
بعدازطی هفت مایگاه روح شروع به کامل شدن میکندبه بیان روشنتروارداولین بعد(Bod)ازمرحله ی ثانویه میشود(ورود به جهان بعدی)وهمینطورتارسیدن وبازگشت ازجایی که آمده بود(نقطه ی وحدت)
برای همین پیامبران الهی فرمودند بازگشت همه ی ما به سوی اوست
777
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: تو آ 11 years, 2 months ago #4584

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود دوست گرامی ابراهیم . این بحث جالب هست و خوشحالم که دوستان به آن اهمیت می دهند . البته من هم با نظر شما موافقم و قبلا هم در جایی دیگر توضیح داده ام که در کونگ فو توآ ابتدا مایگاه یکم مهمتر است و بیشتر به آن پرداخته می شود و اما رفته رفته و در سالهای بعد مایگاهای دیگر بیشتر مطرح می شوند . اما باید بدانیم که از همان ابتدا باید به همه مایگاهها توجه کرد اما به برخی بیشتر و به برخی کمتر و بتدریج و براساس تحول و تکامل هنرجو مایگاههای دیگر بیشتر و بیشتر مطرح خواهند شد . و اما منظور از انشای پرشکی چیست ؟ آنچه من درک می کنم این است که باید در حد نیاز و حتی بیشتر با علوم پزشکی آشنا شد و آنها را آموخت تا بتوان به سلامتی تن و روان افزود و آن را ارتقا داد و از روح و روان و تن مراقبت نمود .انشاه به معنای ایجاد کردن و ساختن است . یعنی چیزهایی را آموخت که به درد یک رزمی کار در جهت سلامتی روحی و تن به کار می آیند .پس ایجاد یک سیستم اطلاعات پزشکی در یک هنرجوی رزمی است . اینجا صحبت از پزشکی بالینی و یا طبابت نیست بلکه ارتقا اطلاعات علوم پزشکی هست هر چند که بتدریج بر اطلاعات بالینی هم افزوده خواهد شد ! مثلا این علوم شامل آناتومی و فیزیولوژی و فیزیوتراپی و شناخت آسیب های ورزشی و چرخه انرژی در سلولها و بافت ها و خود روانشناسی ا جتماعی و روانشناسی آموزشی و غیره هست ! که البته با پرداختن به این علوم هنر جوی رزمی هم از نظر اطلاعات علمی و هم از نظر فرهنگی رشد و ارتقا می یابد و به هدف نهایی که همان خود شناسی و خود سازی هست نزدیک تر می شود. یادمان نرود که یارومه فرموده اند که هدف از تمرین کونگ فو توآ خود شناسی و خود سازی هست به عنوان یک انسان !
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, ابراهیم, حمید بروجنی

باسخ‌به: تو آ 11 years, 2 months ago #4588

دکترجمشید عزیزسپاسگزارم ازتوجه تان،وباید عرض کنم که:هدف ازنوشتن مطالب4579به این خاطر بود که ترتیب مایگاهها رعایت شوندوپله پله این مسیر طی گرددتاآسانتربه هدف(دانایی)برسیم که اگرقراربودمایگاههاباهم آموزش داده شود استاد میرزایی دردانشکده ی انشای تن وروان این کار راانجام میدادنددرنتیجه ایشان نیزسلسله مراتب برای رسیدن به دانایی را دراینباره رعایت کردند.
درمورد انشای پزشکی گفته شده درکی براحوال موجودات زنده وتفکری برارزیابی تن ازطریق طب سوزنی...منظوراستادمعطوف کردن اندیشه هابه چراهاست،چرامن!چراما!تابه کاوشی نوبرای درک بهترهستی وآفرینش آن توسط آفریدگاربرسیم.
وقتی میگوییم تفکری برارزیابی تن ازطریق طب سوزنی یعنی بیاندیشیم به درک ساختاربدن موجودات زنده به وسیله ی علم پزشکی وکشف آفرین باشیم برای ارتقاء آن.و...؟
استاد جمشید عزیز امیدوارم اندیشه ی گرم شماودیگراعضای کانون پرورشی تن وروان زمستان سرداندیشه های منجمدسرمازدگان رابه بهاراندیشه هارهنمون سازد.
777
The following user(s) said Thank You: Jamshid, حمید بروجنی
Time to create page: 0.16 seconds