• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

TOPIC: تو آ

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4556

چشم استاد
ببخشید که شمارش یادم رفت
شماره اون کامنت 102# هست
ممنون که رسیدگی میکنید
استاد همونطور که گفتم این نوع چینش اشتباه مایگاهها از یک مطلب در اینتر نت کپی برداری شده و متاسفانه همون عدم تمرکز و نداشتن حساسیت لازم
روی بقیه فلسفه های توآ غیر از مایگاه اول باعث متوجه نشدن همراهان در مورد این اشتباهات شده
و مطمئنا این اشتباه ناخواسته از سوی همراه mohsen baoosi انجام شده و ایشون هم مثل بقیه همراهان به حقیقت داشتن یا نداشتن اون مطلبی که ازش کپی گرفتن حساسیت نشون ندادن

درپناهش باشید
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4566

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود
دوست عزیز، شاید آقای باوسی به اندازه شما نکته سنج نبوده اند ولی فکر نمیکنید این دلیل خوبی برای اینکه شما همه همراهان را مخاطب خود قرار بدهید نیست؟

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4568

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود بر دوستان گرامی و با تشکر از کنجکاوی و نکته سنجی منطقی شما دوستان . مایل هستم عرض کنم که ترتیب مایگاه ها در کونگ فو توآ به نظر من به این معنا نیست که اول باید مایگاه یکم را بیاموزیم و سپس مایگاه دوم را و به همین ترتیب ادامه دهیم ! نه به نظر من چنین نیست . زیرا منطقی نیست و هیچ فایده ای هم ندارد . بلکه مفهوم 7 مایگاه از یکم تا هفتم بر این است که کونگ فو توآ بر هفت مایگاه یا هفت ستون استوار است و برای تمرین کونگ فو توآ باید در همه این هفت مایگاه به طور هم زمان و بتدریج آموزش دید و مطالعه نمود و به پژوهش و اندیشه پرداخت . هیچ کدام از این مایگاها از هم جدا نیستند و در هم تداخل دارند . مگر می شود فعالیت رزمی و فعالیت بدنی انجام داد و از پزشکی و آناتومی بدن و فیزیولوژی بدن انسان غافل شد ؟! آن می شود تمرین کیک بوکس و یا رشته های دیگر که به این چیزها کاری ندارند . مگر می شود فعالیت رزمی کرد و از روانشناسی و ریاضی و نگرش تفکر آمیز غافل شد؟! آن می شود یک ماشین مشت و لگد زن بدون منطق و تفکر که به آسانی بازیچه هر تفکری می شود و شرطی شده از خود بی خبر است ! همانی که متاسفانه در اکثر توآ کاران و رزمی کاران دیگری در ایران می بینیم و اعمال و گفتار آنها در همه جا عیان و مشهود است ! زیرا از هفت مایگاه فقط به مایگاه یکم و آن هم بصوزتی ناقص پرداخته و از رشد اندیشه و فرهنگ و نگرش تفکر آمیز باز مانده اند . و نتیجه آن این همه نابسامانی است . البته خوشبختانه همه اینگونه نیستند و تعداد کمی کم و بیش در قسمتهایی از هفت مایگاه سیر و سیاحت کرده و چیرهایی را آموخته اند و اندیشه ای رو به بارور شدن دارند . این هفت عدد نشان دهنده تعداد مایگاها و ستونهای اصلی است که توآ بر اساس آنها بنیان شده و استوار خواهد گشت و هیچ کدام از مایگاه ها بر دیگری ارجحیت ندارند و ترتیب زمانی ندارند . در ضمن به نظر من چیزی به نام روانشناسی کونگ فو توآ و یا فلسفه کونگ فو توآ نداریم و روانشناسی همان روانشناسی عام و جهان شمول است و فلسفه هم همان فلسفه عام و جهان شمول است و پزشکی هم همینطور و غیره . باید بدانیم که با پرداختن به هفت مایکاه در کونگ فو توآ هیچ کس نه فیلسوف و نه پزشک و نه ریاضی دان و غیره نخواهد شد بلکه در این زمینه ها مطالعاتی خواهد داشت که در راه خود شناسی و خود سازی به عنوان انسان به وی کمک خواهد کرد . وگرنه برای مطالعات تخصصی و بارور شدن در هریک از این علوم که در هفت مایگاه مطرح شده اند باید به دانشگاه ها و دانشکده های مربوط به آنها رفته و سالها مطالعه و تحقیق نمود و شرایط احراز هریک از این تخصصها و مدارک علمی آنها را احراز نمود . اگر دقت کنید در رنکینگ و رتبه بندی کانون پرورش تن و روان نیز هیچ مایگاهی از دیگری جدا نیست و بتدریج و سرفرصت به همه مایگاهها و به همراه تمرینات تکنیکی و فنی پرداخته می شود .
دوستان گرامی در پایان بگویم که مهم نیست ما کی هستیم و یا چی هستیم بلکه مهم این است که ما چه می گوییم و چه انجام می دهیم !
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, حمید بروجنی

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4569

و دورد برشما آقا سعید دوست و همراه من
قصد من از خطاب قرار دادن همه همراهان توهین یا بی ادبی نیست و حرف من فقط یک انتقاد دوستانه و یادآوریست برای دقت بیشتر به عنوان یک همراه
به نظر من اگه همراهان این دقت رو به خرج می دادن اینچنین اشتباهاتی پدید نمیومد و یا خیلی قبلتر اصلاح میشد چون همونطور که فبلا هم گفتم اینچنین اشتباهات در وبلاگها بسیار هست چه فلسفه تاریخچه و چه حتی ذکر بیوگرافی یارومه و نکاتی از این دست.ملاک سنجش ما چیزهاییست که یامستقیما از یارومه ذکر شده مثلامصاحبه های ایشون و یا شنیدن نکاتی از زبان اساتید برجسته ای چون استاد جلیلزاده
همراه من شما خودتون رو درنظر بگیرید که اینچنین دقت در خواندن کامنتها میکنید اما متوجه این اشتباه نشدید پس حق بدید یه من که همه همراهان رو متذکر بشم
این تذکر ابراز افکار شخصی نیست که باعث رنجش همراهی بشه و تنها به سره و ناب ماندن توآ و فلسفه توآ کمک میکنه چه از طرف من باشه چه کس دیگه ای
بهتره که خودمون شروع به کمک و تذکر و یادآوری به خود وهمراهان خودمون کنیم تا اینکه روزی یک شخص خارج از دایره توآ بیاد و به ما یادآوری کنه
به قول یارومه که فرمودند همه دست دارید و زمانی که دست کسی رو بگیرید به خود کمک کرده اید و دست خود را گرفته اید
پس ما همراهان توآ همه عضو یک شهر به نام توآ هستیم و هر حرکت و سخنی که بر همراهی روا کنیم به خود روا کرده ایم و خوب و بد اون متوجه خودمون هست
امیدوارم حرفام باعث صمیمیت بیشتر شده باشه دوست من

درپناهش باشید

باسخ‌به: تحریف فلسفه 11 years, 2 months ago #4570

سلام اقا جمشید
خوب من نمیتونم صاحب نظر در این مواردی که شما فرمودین باشم چون چندان از لحاظ علمی توشه پر پیمونی ندارم و البته حرف شما هم منطقی به نظر میرسه.به قول یارومه ما پزشکان رو داریم که از لحاظ اندیشه در سطح مطلوبی قرار دارن اما از لحاظ فیزیکی پیشرفتی ندارن و ماکشاورزها رو داریم که جسمی قوی دارن اما به نیروی اندیشه والا توجه نمیکنن.پس میشه کسانی به جایگاههایی از هرکدوم از مایگاهها برسن بدون رعایت مراتب مایگاهها
اما انیدشه شخصی من اینه که این نوع چینش از سوی یارومه که خود در جایگاهی بالا قرار داشتن و از بالا به ماجرا نگاه میکردن به خاطر دیدن مسیر و محاسبه علمی برای بهتر طی کردن مسیر این ارنج رو چیده و حتما چیزی رو در این محاسبه دیده که ارائش داده و باید در نظر گرفت که یارومه خود این مسیر رو طی کرده که تونسته چنین تز علمی ارائه بده و کسی مثل من بهتره از ایشون پیروی کنه
این یه نظر شخصی بود برای هم صحبتی با شما بزرگوار

درپناهش باشید

باسخ‌به: تو آ 11 years, 2 months ago #4572

• Jamshid
  • Platinum Boarder
دوست گرامی آیا شما در جایی دیده اید و یا شنیده اید که یارومه برای فراگیری هریک از مایگاهها ترتیب زمانی خاص و چیزی شبیه رتبه و درجه قائل شوند ؟ اگر هست لطفا ما را راهنمایی کنید . آیا شما می توانید سالها تمرین سنگین بدنی انجام دهید و اما از اسیب ها و مشکلات ناشی از تمرینات چیزی ندانید ؟ آیا شما می توانید به خود آگاهی رزمی برسید ولی از فلسفه و خود شناسی چیزی ندانید ؟ بدون توجه به فیزیولوژی مدرن امروزی آیا می شود یک فعالیت بدنی و رزمی درست انجام داد ؟ البته خواندن و دانستن یک موضوع علمی و یا عملی کافی نیست و باید آن را انجام داد و به کار گرفت ! یک مثال می زنم مثلا به هیکل و وضعیت بدنی هریک از رزمی کاران که 20 یا 30سال تمرین کرده اند دقت کنید ! برخی از آنها دارای تناسب اندام و از نظر آناتومی و فیزیولوژی متناسب و هماهنگ با رشته ورزشی و سبک رزمی خود هستند و بدنی متناسب با تکنیک آن هنر خاص را دارند. و اما بسیاری هم هستند که پس از سالها تمرین بدنهایی گرد و حجیم و سنگین دارند که هیچ تناسبی با هنر رزمی که در آن سالها تمرین داشته اند ندارد و هم خوانی و هم آهنگی با تکنیکها و فعالیت رزمی مورد بحث شان را ندارد ! زیرا اینها یا از فیزیولوژی بدن انسان آگاهی ندارند و یا دارند به آن عمل نمی کنند ! زیرا اینها از آناتومی و جریان انرژی در بدن اطلاعات کمی دارند و یا به آن اهمیت نمی دهند .بسیاری از اینها تمرینات غلطی داشته اند که به جای بهتر شدن فیزیکی و روحی به سوی زوال و بدتر شده رفته اند و خود نمی دانند ! منظور این است که این علوم و دانسته ها برای خود شناسی مادی و معنوی انسان لازم و ضروری هستند و بدون اینها به بیراهه خواهیم رفت و تن هایی مریض و افکاری بیمار گونه و روحی تخریب شده خواهیم داشت . پس راه را باید درست و صحیح طی نمود تا به هدف نهایی آن که خود شناسی و خود سازی است برسیم و این راه درست بر هفت مایگاه و هفت ستون استوار است و همزمان باید همه این ستونها ساخته شوند و بالا روند تا بالندگی و تندرستی و روح سالم و اندیشه درست در هنرجو ایجاد گردد.
Time to create page: 0.21 seconds