• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

ذن و فلسفه آن
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: ذن و فلسفه آن

باسخ‌به: دانش تمرین 10 years, 1 month ago #7154

با درود،
بنظر من هر فعالیت ذهنی که کانالیزه شده باشه و در زمان و حال معینی تداوم داشته باشه، میشود ذن نامید.

باسخ‌به: ذن و فلسفه آن 10 years, 1 month ago #7157

• Jamshid
  • Platinum Boarder
با درود
برای ذن در حقیقت تعریف مشخص و معینی وجود ندارد ! ذن را باید تجربه کرد و درک نمود . تعریف ها و یا اشاراتی که هر یک از ما و دیگر دوستان در باره ذن دارند در حقیقت برای کمک به اشنا شدن با ذن در مراحل اولیه است و دادن توضیح برای قابل درک نمودن آن است . اما باید دانست که ذن تعریف واقعی و قطعی ندارد و باید آن را تجربه کرد . آنچه که من عرض کردم و یا بسیاری از رزمی کاران فرموده اند در حقیقت روش تمرین و روشهای ساده انجام ذن است و خود ذن را باید به شکلی شخصی درک نمود . تمرینات و حالات ذن مراحل گوناگون دارد و از مراحل تنفس و تمرکز ابتدایی شروع می شود و بتدریج آن حالت کنکاش و اکتشاف درونی عمیق تر می شود . و برای رسیدن به این مرحله باید ابتدا از مرحله آرامش کامل روحی و جسمی عبور نمود و به اعماق جان و به اعماق روح و اندیشه خود رفت که البته ابتدا با خود آگاهی شروع می شود و اما بتدریج در ناخود آگاه ادامه می یابد . برای راحتتر کردن توضیح و درک بهتر آن من از حالت خلسه و مراقبه در فرهنگ خودمان مثال زدم و در حقیقت دور از واقعیت هم نیست و مراقبه و خلسه مطلق نیز نتیجه تمرین ذن هست و در هر فرهنگی برای رسیدن به این حالت روشهای گوناگونی ارائه شده است . آنچه که دوست ما فرمودند در مورد پایان تمرین و غیره در حقیقت شروع ذن است یعنی به حالت ذنای می نشینند و به تنفس صحیح می پردازند که البته هم آرامش بخش است و هم اینکه به علت تنفس عمیق به دفع سموم و اسید لاکتیک اضافی تا حدود زیادی کمک می کنند که این خوب است اما فعالت اصلی ذن و رفتن به حالت خلسه ساعتها تمرین و ممارست لازم دارد . و همانطور که گفتم پیشرفت به تدریج اتفاق می افتد و رشد نمودن در وادی ذن خود آگاهانه نیست و شما ممکن است براحتی متوجه پیشرفت خود نشوید و اما نشانه های اجتماعی و تغییرات شخصیتی در شما و همچنین تغییر در کیفیت تکنیکی و فیزیکی و روحی شما آن را نشان می دهد و پس از سالها تمرین رشد و پپیشرفت کاملا ملموس است .
The following user(s) said Thank You: mohammad, SAEED, مهدی , Norolahe
Time to create page: 0.12 seconds