• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

ذن و فلسفه آن
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: ذن و فلسفه آن

توانایی ذن 10 years, 9 months ago #5812

• amin
  • Fresh Boarder
با عرض سلام وخسته نباشيد خدمت استاد جليل زاده
استاد می خواستم بپرسم آیا نشستن درحالت ذن و تمرکز کردن می تونه به انسان این توانایی رو به که انسان بتونه اجسام رو با تمرکز از زمین بلند کنه یا با نگاه بتونه حریفشو مسدوم کنه.
آیا پروفسور میرزایی می توانستند با ذن چنین کار هایی بکنند .
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: توانایی ذن 10 years, 9 months ago #5819

من فکر نمی کنم که بشه این کار رو کرد و هرگز هم ندیدم که یارومه چنین کارهایی بکنه.
بنظر من این کارها مال شعبده بازهاست و هر کس هم که ادعا کنه میتونه همچین کارهایی بکنه آدم کلاه برداری باید باشه.
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, Jamshid, hesam, حمید بروجنی , amin

برگی از یک نوشته 10 years, 9 months ago #5829

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
ابتدای وصیت نامه فردی به پسرش
از پدری که : در آستانه فناست و چیرگی زمان را پذیراست، زندگی را پشت سر نهاده، به گردش روزگار گردن نهاده، نکوهنده این جهان است. و آرمنده سرای مردگان، و فردا کوچنده از آن.
به فرزندی که: آرزومند چیزی است که به دست نیاید، رونده راهی است که به جهان نیستی درآید. فرزندی که بیماریها را نشانه است و در گرو گذشت زمانه. تیر مصیبتها بدو پران است، و خود دنیا را بنده گوش به فرمان. سوداگر فریب است و فنا را وامدار، و بندی مردن و هم سوگند اندوهها و غمها را همنشین است و آسیبها را نشان، و به خاک افکننده شهوتهاست و جانشین مردگان.
...
دلت را به اندرز زنده دار و به پارسایی بمیران، و به یقین نیرو بخش و به حکمت روشن گردان، و با یاد مرگش خوار ساز، و به اقرار به نیست شدنش وادار ساز، و به سختیهای دنیایش بینا گردان و از صولت روزگار و دگرگونی آشکار روز و شبش بترسان، و خبرهای گذشتگان را بدو عرضه دار، و آنچه را به آنان که پیش از تو بودند رسید به یادش آر، و در خانه ها و بازمانده های آنان بگرد و بنگر که چه کردند، و از کجا به کجا شدند و کجا بار گشودند و در کجا فرود آمدند . آنان را خواهی دید که از کنار دوستان رخت بستند و در خانه های غربت نشستند، و چندان دور نخواهد نمود که تو یکی از آنان خواهی بود.
The following user(s) said Thank You: SAEED, مهدي روشني

باسخ‌به: برگی از یک نوشته 10 years, 5 months ago #6510

• mohammad
  • Gold Boarder
درود و سلام خدمت استاد عصار
استاد شما در کامنت 1114 اینچنین نگارش کرده اید : ذن یعنی درست اندیشیدن (بی رنگی)، در بهر تفکر فرو رفتن ( آرامش) به منظور آگاهی رسیدن (تحول).
خواهش میکنم بفرمایید منظور از بی رنگی چیست؟
چرا در بهر تفکر فرو رفتن باید انسان رو به آرامش برساند؟
و چرا تحول لازمه ی به آگاهی رسیدن است؟
با سپاس فراوان

باسخ‌به: فلسفه ذن و روان 10 years, 5 months ago #6511

• mohammad
  • Gold Boarder
به نام یزدان پاک
با سلام و درود خدمت اساتید
من خیلی سعی کردن تا بفهمم ذن چیست ؟ روان چیست؟ تمرین های ذن به چه صورت است ؟ به چه درد میخورد؟ خیلی پرسش مطرح کردم ولی چیزی دستگیرم نشد.
چیزی که خود در مورد روان درک کردم و فکر میکنم نظرم با نظر اساتید در انشاء تن و روان کمی هم آهنگی دارد بدین صورت است:
معتقدم در مورد تمام مسائل باید نگاه تعقل و تدبر ( حکمت ) نگریست. همچنین در تمامی زوایای زندگی باید به اعماق دل رجوع کرد باید به خود برگشت. برای اینکه تشخیص دهیم چه راهی درست است کافیست بدرون خود سفر کنیم، فطرت ما سرچشمه ی تمام صفت های خوب است کافیست آنها را به مرحله اجرا درآوریم و راهمان را با آنها بسنجیم. درونمان روشن است بیرون سراپا تاریکیست. نباید از خودمان فاصله بگیریم یعنی بازگشت به خویش، هجرت از خویش، بازیافتن خویشتن خویش، فرار به سوی خویش. باید هچون مار ازپوست به بیرون آمد. نیروانا درون من است خود من است.
درونم را چه بنامم؟من؟ خدا؟ حقیقت مطلق؟ وجود مطلق؟ مطلق؟ یا وحدت وجود مطلق.
اگر در مورد چیزی نا آگاهیم میتوانیم با تفکر و مطالعه به آگاهی برسیم . زود قضاوت نکنیم باید بتوانیم با بینش درست و عقلانی دلیل و حکمت هر کار را بفهمیم.
خلاصه بگم معتقدم درون این من ، منی هست زیبا دارای تمام صفتهای خوب ، روشن است و روشنگر . همچون خدا هدایتگر است راه زندگی را نشان میدهد.
برای دیدن واقعیت کافیست چشمها را باز کرد و بدون تعصب نگریست. اگر در هر کاری بدل رجوع کنیم به تعالی و آرامش میرسیم.
"ای به جامه ی خود فرو پیچیده، برخیز، و جامه ات را پاکیزه ساز و پلیدی را هجرت کن"
شرمنده ام که نمیتوانم منظورم را درست بیان کنم. لطفا در مورد درست بودن یا نبودن مسیر فکریم نظر دهید.
درود
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, Assar, SAEED

باسخ‌به: ذن و فلسفه آن 10 years, 3 months ago #6735

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود
استاد عزیز آیا ارتباطی بین موسیقی و ذن وجود دارد؟
آیا میتوان گفت یکی از دلایل نداشتن تمرکز هواس استفاده نادرست از موسیقی است؟
با تشکر
Time to create page: 0.16 seconds