• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

ذن و فلسفه آن
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: ذن و فلسفه آن

باسخ‌به: ین و یانگ 11 years, 3 months ago #4519

با سلام
دیدگاه من اینگونه هست که یین و یانک متضاد هستند اما به مقابله با هم نمیپردازند.تضاد آنها به معنی داشتن خصوصیاتی متفاوت با هم و نه در جهت براندازی هم
این دو یک دایره را تشکیل میدهند و هرکدام نصف دایره را در برگرفته اند.یعنی از وجود ایندو هست که دایره کامل میشود و درنبود یکی از آنها دایره ناقص میماند
در هرکدام از این دو، یک نقطه به رنگ متضاد رنگ خودش وجود دارد یعنی در سیاه نقطه سفید و در سفید نقطه سیاه دیده میشود.دیدگاه من اینست که این نقطه ها اندیشه هرکدام را نشان میدهد و منظور از اندیشه هدف و چیزیست که تمایل به آن دارد.سیاه تمایل به سفید و همینطور سفید تمایل به سیاه پس برای رسیدن به هم به دور هم میچرخند و از چرخش آنها دایره شروع به حرکت میکند و این تضاد آنها و تمایلی که به هم داشتند حرکت را بوجود آورد و ازآنجایی که جهت حرکت هردو یکیست پس هیچ عمل مخربی انجام نمیپذیرد بلکه حرکت انها تاجایی سرعت میگیرد که دیگر رنگ آنها را نمیتوان از هم تشخیص داد و در اثر سرعت به یک رنگ دیده میشوند.مثال این تضاد که به حرکت منجرمیشود هوای گرم وهوای سرد است که از تضاد آنها باد مفید برای حرکت ابرها و امثال آن صورت میگیرد.
زیباترین شکل این تضاد در تضاد میان زن و مرد است که اندیشه و تمایلی که گفتم بهتر در این مثال قابل لمس است.از در کنار قرارگرفتن این تضاد حرکت زندگی بوجود می اید و اندیشه هریک از زن و مرد در مرحله اول رسیدن به یکدیگر است و زمان رسیدن دیگر نمیتوان از هم فرضشان کرد بلکه یکرنگ میشوند
این وضعیت در همه مخلوقات خدا و حتی در عالم ذرات هم وجود دارد
درپناهش باشید

ذن در توآ 11 years, 2 months ago #4534

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت استاد جليل زاده
از اينكه اين وقت را در اختيار بنده گذاشته ايد و همچنين با شكيبايي و صبورانه به سوالات بنده پاسخ ميدهيد كمال تشكر و قدرداني را دارم .
استاد گرامي ميخواستم بدونم كه عرفان توا بيشتر روي چه مسائلي بحث ميكندو در زمان يارومه وقتي كونگ فو كاي در حالت ذناي يا نيايش بود بايد روان و فكر خودش متوجه چي مي ساخت و بيشترين چيزي كه پرفسور روي آن تاكيد داشت چه بود و چه تمريناتي براي آن يا كلا براي يك كونگ فو كاي كه در حالت ذناي مينشست ميداد در فيلم يم مي پرفسور در چندين جا حالت سجده و نياش دارند يا حتي موقع اجراي تكنيك هم همين كار را انجام ميدادند خواهش ميكنم كامل برام توضيح بدهيد كه در اين حالتها بايد فكر معطوف به چه باشد يا اصلا بايد ذن يوگا انجام داد يا عرفان ديني (سير الي الله) و خود يارو مه بيشتر روي چي بحث ميكردنند و توضيح ميداد وتمركزش روي چي بود

با تشكر و سپاس
The following user(s) said Thank You: AliReza Nazari, نیماامین, حمید بروجنی

باسخ‌به: ذن در توآ 11 years, 2 months ago #4538

با درود،
همانطور که میدانید یکی از هفت مایگاه توآ تن میباشد، بنظر من این مایگاه مهمترین قسمت از تعلیمات توآست. بمنظور اینکه تمام همراهان و اساتید از این نقطه شروع کردند و پیش رفته اند، حال بعضی در میانه راه خسته شده رها کرده اند و بعضی با مشکلات روبرو شده و ادامه داده اند. خوب باید دید چه چیزی باعث پی گیری و درگیر شدن افراد سری دوم بوده که براحتی جا را خالی نکردند و نمی کنند.
من عقیده دارم که طرز فکر و اندیشه این افراد دلیل مقاوم بودنشان است نه عضلات و زور بازوی آنها. چون بوسیله افکار و طرز فکر است که بدن خود را برای مقابله با سختیها آماده میکنه.
حال اگر کسانی در این راه مانده اند مطمئنا از نظر ذهنی و فکری هم فعال بوده اند. چه این فعالیت با طرح و برنامه منظم بوسیله استادانشان بوده باشد و چه نا منظم و بی برنامه.
وقتی صحبت از برنامه های ذن بطور منظم میشه بر میگرده به زمان خود یارومه که شما هم سوال کرده اید. مهمترینش حالت نشسته بود که ایشان در مواقع مختلف بصورت صحبت و بازگویی به شاگردانشان تعلیم میدادند. از جمله انجام حرکات دست و پا در حالت ذن در ذهن هنرجویان برای بهبود فیزیک بدنی و همینطور مسائل حاشیه ایی آن در رابطه با توآ.
من به شخصه هیچ زمان شاهد سجده کردن یارومه به هیچ منظوری نبوده ام و شما که در مورد فیلم یمی مثال آوردید متاسفانه من اطلاعی در آن رابطه ندارم.

باسخ‌به: ذن در توآ 11 years, 2 months ago #4546

با تشكرو سپاس از استاد گرامي
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh

فلسفه 10 years, 11 months ago #5198

• Reza Allahverdi
  • Fresh Boarder
  • ازمقامات تبتل تافنا؛ پله پله تا ملاقات خدا
استادگرامی من بدلیل دسترسی نداشتن به مجلات ونشریات درمورد ذن وفلسفه توا تصمیم دارم فلسفه ابتکاری خودم که برگرفته از گفته های اوشو وماهاریشی است را امتحان کنم به نظر شما میتونه جایگزین خوبی باشه؟

باسخ‌به: فلسفه 10 years, 11 months ago #5199

رضا جان استفاده از ذن و فلسفه توآ در وهله اول بستگی به درجه شناخت شما از توآ دارد. حالا شما برای رسیدن به این شناخت به چه ابتکاری دست بزنید این دیگر به خود شما مربوط خواهد بود.
The following user(s) said Thank You: SAEED
Time to create page: 0.14 seconds