• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

ذن و فلسفه آن
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: ذن و فلسفه آن

باسخ‌به: ذن 11 years, 7 months ago #2692

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود و عرض خسته نباشید خدمت تمامی اساتید عزیز
جناب داریوش عزیز بابت متن بسیار مفیدتان تشکر میکنم و پس از مطالعه یک سوال برایم پیش آمد که اگر پاسخ آن را بدهید ممنون میشوم و آن اینکه آیا منظورتان از قطبهای متضاد در انسان همان نیروی خیر و شر است؟
با تشکر
The following user(s) said Thank You: daryoush,seweden, حمید بروجنی

باسخ‌به: ذن 11 years, 7 months ago #2702

[size=4]با سلام به همراهان ،و در پاسخ به همراه سعید عزیز...کاملا درست است ولی نه به اینصورت که ما فکر میکنیم سعید جان،،این بدین معناست که ما به جهانی پا نهادیم که خوب و بد تنگا تنگ در کنار هم وجود دارد و بودن آنها در کنار هم بسیار مهم است از این نظر که ما تا ندانیم بدی چیست نمیتوان مفهوم خوبی را درک کرد تا بلندی نباشد کوتاهی مفهومی نخواهد داشت ...سیاهی و سپیدی در کنار هم سیاه و سپید میشوند...یکی از جملات کلیدی یارومه این بود ،،گذشتن از مرز نادانیها ،،یعنی گذاشتن اون کوله پشتی که عمری هست با خود حمل میکنیم و در آن چیزی جز منیت ،غرور ، خودخواهی ،خودپسندی،،خود محوری ،حسادت ،قضاوت ،تائید طلبی و هزاران موارد دیگر که هر روزه در افکار ما غوطه ور هست و وقتی آنها را شناسایی کردی به آرامش درون میرسی ،سعید جان بوجود آوردن این جهان و شرایط موجود در آن یک اشتباه نبوده خالق مطلق خوب میدانسته که چه میکند تا ما با تجربه کردنها به اصل وجود خویش برسیم ،همانا که مولانها و حلاجها میگفتن و راه رسیدن به گوهر وجود خود را شرح داده اند،،،،با سپاس/size]
Attachments:
The following user(s) said Thank You: rezatoa, ابراهیم, حمید بروجنی

باسخ‌به: ذن 11 years, 7 months ago #2707

با سلام و درود
آقا داریوش ممنون ازنوضیحی که دادید.من این تمرین را به صورت درازکشیده انجام میدم و انتقال انرژی به نقاط مختلف بدن را انجام میدهم و آن را احساس میکنم به راحتی انرژی را به دست -پا کمر-وحتی سر انتقال میدهم ولی در قوای جسمانی من تاثیری نداشته..گاهاً نیز دربین این تمرین خوابم میبرد.آیا این نوع از تمرین چی درست است یا حتما باید نشسته باشیم؟
سپاسگذارم
توآ

باسخ‌به: ذن 11 years, 7 months ago #2711

در پاسخ به همراه عزیز روح الله ،،اولا این مسلم هست که این تمرین انرژی یا مراقبه در حال دراز کشیدن خیلی راحتر ما را به خواب میبرد تا خلسه ،،،توصیه من این هست که به حالت چهار زانو نشسته .و دستها باز که بتوانی کف دست را روئیت کنی.این حالت صحیح مراقبه کردن هست ..و فکر نمیکم که شما انرژی را بجایی که در نقاط مختلف بدن وجود دارد انتقال دهی...شما در اصل انرژی که در آن مراکز وجود دارد ،، احساس میکنی و در تمام این نقاطی که گفتی حالت مرکزیت انرژی دارند که شما براحتی آن را حس میکنی و حتی گرمای حاصل از آن را تجربه میکنی،،،،و این داستان گسترده ای دارد ،،شما میتوانید از کتابهای آموزش نیروی چی هم استفاده کنید،،با سپاس
The following user(s) said Thank You: Jamshid, Alee Hejazi

باسخ‌به: ذن 11 years, 7 months ago #2755

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با تشکر فراوان از جناب داریوش عزیز
صحبتهای شما مرا بیاد کتابی که چند روزیست شروع به مطالعه آن کرده ام می اندازد که بسیار مرا جذب خود کرده است. شاید بیان اسم آن خالی از لطف نباشد تا اگر دوستان توانستند نیم نگاهی به آن بیاندازند. اسم این کتاب معراج السعاده(اثر ملا احمد نراقی) است که البته شاید تا حدودی مذهبی باشد ولی در عمق آن رد پایی از ذن وجود دارد.
پیروز و سربلند باشید
The following user(s) said Thank You: ابراهیم

ین و یانگ 11 years, 5 months ago #3670

با درود
از شما استاد بزرگوار استاد جلیل زاده سوالی دارم که آیا نماد ین و یانگ در کونگ فو توآ جایی دارد و در زمان یارومه بر روی کت همراهان زده می شد؟
با سپاس
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hamid, AliReza Nazari
Time to create page: 0.13 seconds