• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

کتاب گنگ توآ
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: کتاب گنگ توآ

Re: باسخ‌به: Re: باسخ‌به: کتاب گنگ توآ 11 years, 8 months ago #1494

با سلام خدمت استاد
میخواستم به آقای رسولی بگم که من از روی کنجکنوی یه سوال از استاد پرسیدم ایشون هم یک جواب قانع کننده به من دادن.
مطمئنم که استاد میرزایی بیشتر از هر کسی به فکر کونگ فو توآ هستند. و حتما یه صلاحی در این کار هست شاید دلیل قانع کنندهای داشته باشند
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Assar, Delete

باسخ‌به: Re: باسخ‌به: Re: باسخ‌به: کتاب گنگ توآ 11 years, 8 months ago #1496

• Assar
  • Administrator
همراهان گرامی و پرتوان
مسله ای که از طرف آقای رسولی عنوان شده چیزی هست که بدین طریق توسط مربیان کونگ فو در ایران عنوان میشود و بار اول نیست که عنوان میشود، از اینکه آقای رسولی در جواب دادن عجله دارند شکی نیست ، و من قبلا از ایشان خواستم رعایت کلام داشته باشند، همراه رضا نکته جالبی را عنوان کردند " یارومه یک راه رو واسه ما باز کردند "، بله رشد در این راه (طریقت دانایی) به خود شخص سپرده شده. گنگ چیست ندانسته هاست، ندانسته انسان را آزار میدهد ندانسته آدم را پرخاشگر میکند،گنگ میتواند تکنیکی باشد که آنرا میدانید ولی در عمل کرد توانایی استفاده و اجرای ان را ندارید و ان زمان است که تمام دلایل شما را راضی نخواهد کرد و همچنان به گنگ پا فشاری میکنید گنگ از هر سویه گنگ است گنگ در میدان ربایش خواسته ها مانده، گنگ سر مرز روشنایی و تاریکیست، اگر قدم به روشنایی بگذاریم میشود کنگ.
در گفتار گنگ در نوشتار گونگ، در گفتار کنگ در نوشتار کونگ.
آوای حرکت تن سر آغاز باز یابی شگفتی هاست همانطور که استاد جلیل زاده "بار ها گفته اند و دیگر دوستان همراه هم به ان تاکید دارند" اگر ندانیم چرا تکنیک ها بدین شکل کار میشود آنگاه فقط میشود دست و پا تکان دادن. پایدار باشید
دگر مرد رهي ميان خون بايد رفت
از پاي فتاده سرنگون بايد رفت
تو پاي به ره بنه دگر هيچ مپرس
خود راه بگويدت كه چون بايد رفت
Last Edit: 11 years, 8 months ago by Assar.

باسخ‌به: Re: باسخ‌به: کتاب گنگ توآ 11 years, 8 months ago #1501

سلام ودرودبه اساتیدمحترم وهمراهان گرامی
دوست عزیزآقای رسولی ما انسانها در هر موقعیتی معمولا آن چیزی را می بینیم که دوست داریم ببینیم.مردي صبح از خواب بيدار شد و ديد تبرش ناپديد شده؛ شك كرد كه همسايه اش آن را دزديده باشد، براي همين، تمام روز اور ا زير نظر گرفت.
متوجه شد كه همسايه اش در دزدي مهارت دارد،! مثل يك دزد راه مي رود،! مثل دزد كه مي خواهد چيزي را پنهان كند،! پچ پچ مي كند و ...
آن قدر از شكش مطمئن شد كه تصميم گرفت به خانه برگردد، لباسش را عوض كند نزد قاضي برود و شكايت كند. اما همين كه وارد خانه شد، تبرش را پيدا كرد.( زنش آن را جابه جا كرده بود.)
مرد از خانه بيرون رفت و دوباره همسايه اش را زير نظر گرفت:
دريافت كه او مثل يك آدم شريف راه مي رود، حرف مي زند، رفتار مي كند و ...!!!
یادمون نره، همیشه برداشت ها و ذهینت های ما، حقیقت یک مسئله رو اثبات نمی کنه و از همه مهمتر اینکه قضاوت و پیشدواری ما در مورد دیگران بیشتر از اونچه که نشون دهنده ی شخصیت اونها باشه، از افکار و شخصیت ما سخن میگه.
دوست عزیزمی دونم راهی روازابتداشروع کردی واین راه به هردلیلی به انتها نرسید،حالاسوال من ازشما اینه آیافقطشما تنهارهروی این راهی؟که راهشو به پایان نرسونده؟ <<همگی مثل شما>> اگه جای اساتیدقدیمی بودی چیکارمی کردی؟شمایا به این ورزش علاقه داری یانه؛ اگه آره، پس همراه ماباش اگه نه دیگه این سوال هاواسه ی چیه؟نمی شه که دست تک تک ماهاروبگیرن وببرن پیش استاد میرزایی تااستاد دلیل غیبتشوبازگوکنه،ماباید خوشحال باشیم که همچین فضایی روایجادکردندوباصبوری به تک تک سوالاتمون جواب مییدن ویادمون نره که حرمت واحترام تک تک این اساتیدوهمراهان روداشته باشیم.
دوست من آقای رسولی من ازشماخواهش میکنم که دراین راه همراه ماباش تابه قول شمادست مابرای ادامه راه خالی نباشد
777

باسخ‌به: کتاب گنگ توآ 11 years, 8 months ago #1505

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
درود
راهبر بسیار مهم است ولی مهمتر عزم رهرو است . روح و تن انسان خدایی است و خدا بی نهایت ، در نتیجه جهان تن و روان بی نهایت است و این راه پایانی ندارد حتی برای راهبر.
درود
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Jamshid, Assar, Delete, SAEED, hesam

باسخ‌به: Re: باسخ‌به: کتاب گنگ توآ 11 years, 8 months ago #1512

با درود بر پوینگان راه طریقت دانایان ،

همراه گرامی جناب رسولی ،
دنیا هیچوقت یکجور نمی مونه ، آدم ها میان و میرن ، همه چیز درحال تغییرو تحوله ، نمیشه انتظار داشت شرایط همیشه یکسان بمونه ، این وسط حتی جلوی خیلی جدایی ها و حتی دلتنگی ها رو نمیشه گرفت ، تنها چیزی که میشه گفت موندگاره یاد و خاطرست ، خاطره می تونه خوب باشه یا بد ، اما ای کاش آدم ها همیشه از خودشون خاطرات خوب بجا بذارن .
تو زندگیم با همه جور آدمی سروکار داشتم دوستان زیادی داشتم با عقاید مختلف همه هم آدم های خوبی بودن ، همیشه سعی کردم کسانی که میان نظرات مختلف میدن رو به دید هر کدوم از این دوستای خوبم نگاه کنم .
شاید برات جالب باشه ....... همیشه بین بد و بدتر هیچ کدومو انتخاب نکردم تا به خوب برسم همیشه عقیده داشتم که یا آدم باید کاری رو درست انجام بده یا اینکه بهتره طرفش نره ،

شاید مشکل شما به گفته خودتان با آدمهایی مثل ما باشه ولی باور بفرمایید آدمهایی مثل ما واقعا با کسی مشکلی ندارن مشکل در میزان ظرفیت و درک انسانها از مسایل مختلف است ،

دوست من ، در این محل ما در حال پس دادن درس و آموخته هایمان در محضر استاد جلیل زاده هستیم مطمئن باشید جوابهایی که به سوالات همراهان از طرف استاد عصار ، بنده و دکتر جاویدان و عزیزان دیگر داده می شود همگی با نظر و تائید استاد جلیل زاده بوده و با افتخار رسالتی را که بر عهده مان نهاده شده در حد توان به بهترین نحو به انجام خواهیم رساند .

در اینجا لازم میدانم از اظهار لطف همراهان نسبت به اینجانب و همینطورعزیزانی که در مقام پاسخ به شما مطالبی را نوشتند تشکر نمایم .

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

باسخ‌به: Re: باسخ‌به: کتاب گنگ توآ 11 years, 8 months ago #1525

آهايون هامي من فكر نكنم كه حرف غربال نشده اي زده باشم من يه سوال كردم ايشون(آقاي وثوقي)برداشت براي من شعر نوشت كه هيچ مگوي به نظر شما جواب سوال ميشه هيچ مگوي حالا عيب نداره بازم من اشتباه كردم يه چيزي تو مايه هاي اون شعر رو براشون فرستادم ازشون مي خوام كه منو ببخشن

ولي آدم وقتي جواب چيزي رو نمي دونه ........كاري نميشه كرد نمي دونه ديگه

به هر حال باز كسي غيراز آقاي rezatoaنتونست جواب نزديكي بده همه از سوال من ناراحت شدن وبه حاشيه رفتند آقايون جواب بديد اونايي كه مثل شما به جايي وصل نيستن از كجا متونن اين راه رو به آخر برسونن در حالي هنوز اول را به اين مشكل بر مي خورن يكسري چيزا رو ادم خودش ميتونه كامل كنه باقي چيزايي رو كه منع يا تكيه گاه مناسبي وغني وجود نداره چيكار بايد كرد.
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی
Time to create page: 0.15 seconds