• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

موضوعات مبارزه
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: موضوعات مبارزه

باسخ‌به: موضوعات مبارزه 10 years, 9 months ago #5635

با درود
با اجازه از استاد جلیل زاده
نظر شخصی من اینه که کاربردی ترین ضربه، ضربه ای هست که ما در آن ماهر هستیم و میتوانیم آنرا به صورت عالی اجرا کنیم.
در ضمن در شرایط مختلف مبارزه، ضربه ی مختص خودش رو در آن موقعیت میطلبه و میتونه کاربردی باشه.
هر ضربه ای در کونگ فو میتونه کاربردی باشه...

جسارت بنده را ببخشید.
توآ
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, mohammad javad, حمید بروجنی

باسخ‌به: موضوعات مبارزه 10 years, 9 months ago #5639

ﮐﺎﻣﻼ ﺩﺭﺳﺘﻪ ﺁﻗﺎﯼ ﻧﻈﺮﯼ، ﺍﯾﻦ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﻭ ﺭﻭﺍﻧﯽ ﺩﻭﻃﺮﻑ، ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﺩﯾﮑﺘﻪ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﮐﻪ ﭼﻪ ﺿﺮﺑﻪﺍﯼ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﺗﺮﯾﻦ ﺑﺎﺷﻪ.
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, AliReza Nazari, mohammad javad, حمید بروجنی

باسخ‌به: موضوعات مبارزه 10 years, 9 months ago #5647

بادرود،آقای نظری دوست عزیز من نمی خواهم گفته هایم را به شما ودیگران تحمیل کنم وصد البته نظر شما کاملاً درست است،اما اگربخواهیم نگاهی به ویدئوهای مبارزات افراد مشهوربیاندازیم(مثل اندی هوگ وفرانسیسکو فیلهو) درخواهیم یافت که ضربه ی یاد کیتو ومشت مستقیم ودورانی بسیار پرکار میباشد(حتی درفیلم های بروسلی هم به وضوح دیده میشود).بطورمثال من درضربه ی اوسایا سیما کیتومتبحرم،آیا میشود دریک مبارزه این ضربه را روی حریفی که دارای تجربه میباشد پیاده کرد؟درمبارزات حرفه ای زمان نقش اساسی دارد وفرصتی نیست تا از این نوع ضربات به راحتی استفاده کرد.موفق باشید
777
The following user(s) said Thank You: حمید بروجنی

باسخ‌به: موضوعات مبارزه 10 years, 9 months ago #5654

با درود آقا ابراهیم، همراه گرامی و دوست عزیزم
هر ورزشی، استایل مربوط به خودش رو داره.
درسته که اکثر فایترها ضربات یاد کیتو، کیتو و متو مستقیم میزنند و در مسابقات امتیاز میگیرند ولی نمیتونیم بگیم فقط اینها کاربردی و بهترین هستند.
در پاسخ به مثالی که زدید درسته که سخته ولی شدنیه به شرطی از زمان و شرایط لحظه ای درست استفاده کنیم. من بارها در مسابقات دیدم که با چنین ضرباتی حریف ناک اوت شده...
چندین بار شده که خودم در مسابقه نتونستم از ضربه یادکیتو استفاده کنم چون دفاع میشد و مجبور شدم در اون شرایط از اوسایا استفاده کنم...
نظر من اینه که شرایط آن لحظه تعیین میکنه چه ضربه ای کاربردی است.

قصد جسارت نداشتم دوست عزیزم. فقط خواستم تبادل نظر کنیم تا بیشتر بیاموزیم.
توآ
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, SAEED, حمید بروجنی

باسخ‌به: موضوعات مبارزه 10 years, 9 months ago #5674

• SAEED
  • Gold Boarder
  • گر به خود آیی به خدایی رسی
با درود
بنده نیز با آقای نظری موافقم، اگر قرار بود ضربه ای نا کار آمد باشد اصلا آموزش داده نمیشد.
البته فرمایش آقای ابراهیم نیز صحیح است ولی اگر ضربه ای در سبک خاصی بیشتر استفاده میشود نشانه ضعف در آن سبک است.
با تشکر
The following user(s) said Thank You: Farshid Javdan, AliReza Nazari, حمید بروجنی

باسخ‌به: موضوعات مبارزه 10 years, 9 months ago #5677

بادرود،سپاسگزارم همراه گرامیم آقای نظری،منظور من هم این بود،چون پرسیده شده بود کدام ضربات کاربرد بیشتری دارند! من هم بانظر شما موافق هستم که باید شرایط ضربه فراهم شود اما زمان نقش اساسی در مبارزات آزاد دارد وباید در لحظه اجراشود.
با تشکر
777
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, AliReza Nazari, حمید بروجنی
Time to create page: 0.14 seconds