• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

آسیب شناسی و درمان
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: آسیب شناسی و درمان

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5270

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
درود
دکتر جاویدان عزیز در مورد کامنت 5130 . من هنگامی که کنار دیوار می ایستم ومیخواهم اون سه نقطه ای که شما فرمودید را به دیوار بچسبانم در قسمت پس سر کمی اذیت میشوم ، نه اینکه خیلی فشار بیاورم فقط مجبور میشوم کمی با فشار این کار را انجام دهم. همچنین در حالت های معمولی ایستادن و راه رفتن در اغلب اوقات سرم پایین هست. برای رفع این وضعیت نادرست سر و گردن چه کاری باید انجام بدهم؟
با تشکر و سپاس از لطف و راهنماییتون

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5275

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود دوست گرامی
من شما را از نزدیک ندیده ام و آناتومی بدن شما را نمی شناسم
همانطور که قبلا عرض کردم بدون معاینه مستقیم نظر دقیق دادن بسیار مشکل هست . البته عرض کنم که همه این دردها و مشکلاتی در مورد آنها بحث می کنیم به عوامل گوناگونی وابسته هستند . مثلا شغل و محیط زندگی و مدل زندگی و همانطور که گفتم نحوه ایستادن و راه رفتن و نشستن و خوابیدن و غیره و حتی شیوه تمرین و یا مبارزه که به آنها عادت کرده ایم و حتی شرایط محیطی از قبیل دما و فشار هوا و میزان رطوبت و بسیاری چیزهای دیگر در جسم و روح ما اثر گذارند. اغلب این دردها ناشی از خستگی کار روزانه و یا پوزیشن اشتباهی هست که در طول روز به آن عادت کرده ایم.
معمولا با کمی فیزیو تراپی و یاد گیری و تکرار پوزیشن درست کم کم مشکلا ت کاهش می یابند . اما اگر واقعا فکر می کنید که مشکل جدی وجود دارد پیشنهاد می کنم با یک متحصص ارتوپدی و یک فیزیو تراپ مشورت کنید .
موفق باشید
The following user(s) said Thank You: mohammad

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 10 months ago #5313

• Jamshid
  • Platinum Boarder
بالا بودن استخوان :

در دوران جنینی ،استخوان کتف مجاور استخوان های گردن قرار دارد.با رشد جنین ، به طرف مهره های پشتی می آید.در موارد نادری، این عمل صورت نمی گیرد و استخوان کتف در بالا یعنی مجاور مهره های پایینی گردن و مهره های بالای پشت باقی می ماند .این امر موجب ایجاد ناهنجاری (تغییر شکل بالا بودن استخوان کتف) میشود.

101.jpg

در ۲ درصد از موارد استخوان کتف به وسیله یک نوار لیفی ،غضروفی و یا استخوانی به نام نوار شانه ای –مهره ای ( (omo vertebral band به ستون مهره های گردنی متصل است. این ناهنجاری مادرزادی غیر شایع و در اکثر موارد یکطرفه است. در برخی از خانواده ها به صورت ارثی دیده میشود. در زنان ۳ برابر مردان رخ میدهد و ممکن است با ناهنجاری دیگری نظیر دوشاخه بودن مهره های گردنی ، کوتاه بودن استخوان بازوی همان طرف و به ندرت ناهنجاری کلیوی همراه باشد.

علائم این ناهنجاری عبارت است از :

غیر قرینه بودن شانه ها که از پشت بهتر مشهود است. معمولا" در طرف چپ دیده میشود و کمتر دو طرفه است.
گردن پر و کوتاه است
کتف بالا قرار می گیرد.
گاهی خار استخوان کتف (به علت چرخش شانه ) در زیر الیاف عضله ذوزنقه ای لمس میشود.
حرکت دور کردن شانه در بسیاری از افراد محدود میشود.
ممکن است این ضایعه با ناهنجاری مادرزادی ستون مهره های گردن و دنده های بالای همراه باشد.

تشخیص :

اگر استخوان کتف یک سمت بالاتر از سمت دیگر باشد ،علامت خوبی برای تشخیص است.

در مواردی که ضایعه خفیف باشد ، حرکات اصلاحی میتواند مفید واقع شود
.
این حرکات عبارتند از:

کشش عضلات کوتاه شده، از جمله عضلله بالا برنده کتف و فیبرهای فوقانی عضله ذوزنقه ای
تقویت عضلات پایین برنده کتف
تقویت این عضلات باید با اعمال قدرت صورت پذیرد.

اصلاح در موارد متوسط و شدید :

در این گونه موارد ،اصلاح از طریق عمل جراحی لازم است.
Last Edit: 10 years, 10 months ago by Jamshid.
The following user(s) said Thank You: mohammad, حمید بروجنی

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 9 months ago #5895

• hamid
  • Expert Boarder
ورزش هایی مخصوص زانو درد
فایل ضمیمه
منبع اینترنت
تو پنداری جهانی غیر از این نیست زمین و آسمانی غیر ازاین نیست
همان کرمی که در پیله نهان است زمین و آسمان وی همان است

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 5 months ago #6469

• mohammad
  • Gold Boarder
  • مهر ، نخستین پدیده دروازه هستی
با سلام و درود
نمیدانم برای شما پیش آمده است یا نه؟ من معمولا بعد از چند ماه تمرین کردن در پاهایم احساس خستگی ، سنگینی و کسلی زیادی میکنم که خیلی من را ناراحت میکند. با حجامت خیلی بهتر میشود ولی بعد از چند ماه دوباره مثل اول میشود. میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ و آیا راهی هست که این درد به کل از بین برود؟
با سپاس

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 5 months ago #6470

• Jamshid
  • Platinum Boarder
درود ! مشکل شما خستگی مزمن نام دارد و در اثر تمرین مداوم ایجاد می شود و طبیعی هست . اما برای پیش گیری باید نحوه تمرین و برنامه تمرینی را چند وقت به چند وقت تعییر داد و همچنین ماساژ و تمرینات کششی در آخر تمرین بسیار موثر می باشد . فراموش نکنید که همیشه در پایان هر تمرین 15 دقیقه را به انجام حرکات کششی و ماساژ عضلات و مفصل ها و انجام حرکات تنفسی اختصاص دهید . امروزه تمرینات کونگ فو توآ بیشتر حالت تمرینات کیک بوکسینگ به روش غربی در آمده است و از ماساژ و تنفس و مدیتیشن شرقی فاصله گرفته است که برای سلامتی مناسب نیست . در ضمن من با حجامت موافق نیستم . حجامت یا خون گیری فقط در بیماری اریتروسیتوز کاربرد دارد وگرنه انجام آن اشتباه می باشد .
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh
Time to create page: 0.25 seconds