• Create Account
Welcome To Body & Mind Training Institute Inc
   KUNG FU TO'A 
Learn Kung Fu TO'A from Master Mostafa Jalilzadeh
We Invite You to Participate in Our Weekly Talk Show
If you really WANT it, you have to LOVE it

You are here You are here: Forum
Guestِ, Welcome
Username Password: Remember me

آسیب شناسی و درمان
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: آسیب شناسی و درمان

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 11 years ago #5130

• Jamshid
  • Platinum Boarder
ارزیابی کیفیت و وضعیت ستون فقرات :

هر کسی می تواند با یک آزمایش ساده نحوه ایستادن خود را بررسی نماید. برای انجام این کار می توان کنار دیوار ایستاد و فاصله کمر تا دیوار را ارزیابی نمود. در افراد سالم باید پشت پاشنه پا، باسن و پس سر به آسانی دیوار را بدون فشار در هیچ یک از سه ناحیه دیوار را لمس کند.

ایستادن مانند افراد نظامی (خم شدن به عقب) یا خمیده مانند افراد خیلی سالخورده هردو بسیار شایع هستند. به خصوص حالت خمیده در بسیاری از خانم ها به دلیل شرم از جلب توجه برجستگی های بدن و یا ضعف عضلات ستون فقرات وجود دارد.

کمک به وضعیت بهتر ستون فقرات :

تنفس عمیق و پایین انداختن شانه ها و عدم انقباض و فشار وارد کردن به لگن و زانوها در حین ایستادن کمک کننده است. اگر خطی فرضی از گوش به وسط شانه، استخوان لگن و قوزک پا ترسیم شود این خط باید کاملا راست و عمودی قرار گیرد.

شکل زیر میزان فشار وارده به ستون فقرات را در حالت نشسته، ایستاده، راه رفتن و خم شدن را نشان می دهد. همانطور که مشخص است در حالت راه رفتن کمترین و خم شدن بیشترین فشار را به ترتیب به کمر وارد می کنند. لذا باید تلاش کرد به سمت موقعیت های با فشار کمتر حرکت نمود.

( هر Ibs برابر با ۴۵۳ گرم است )
7k.jpg
Last Edit: 11 years ago by Jamshid.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, SAEED, hesam, حمید بروجنی

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5174

• Jamshid
  • Platinum Boarder
شکستگی استرس :

شکستگی استرس ترک یا خط مو برداشتن استخوان است که می تواند در استخوان به دلیل استفاده مکرر یا طولانی مدت رخ دهد. شایع ترین محل شکستگی استرس استخوان کف پا (متاتارس)، استخوان های ساق پا (نازک نی و درشت نی) استخوان ران (فمور)، لگن (گردن استخوان ران)، و پشت استخوان (مهره) هستند.

stressfx_2.jpg

علت چیست ؟

شکستگی هایی استرسی معمولا به دلیل استفاده بیش از حد از استخوان اتفاق می افتد برای مثال اجرای بیش از حد پرش .

علائم و نشانه ها :

علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد

درد
ورم
کبودی

تشخیص :

پزشک شما از نحوه چگونگی به وجود آمدن آسیب یا اینکه چه چیزی باعث آسیب شده سوال می کند؛همچنین علائم و نشانه ها که در حال حاضر از آن رنج می برید را نیز باید مطرح کنید. پزشک برای معاینه دقیق تر با استفاده از اشعه X یا MRI و یا اکسن از استخوان ورزشکار را معاینه می کند

درمان :

درمان بستگی به نوع شکستگی دارد. شاید با بستن آتل و چند مدت دوری گرفتن از تمرین رفع شود و شاید نیاز به عمل جراحی باشد .

بعد از آسیب چه باید کرد ؟

گام اول پیگیری دوره کامل درمان تجویز پزشکتان است و مهم ترین درمان برای شکستگی استرسی، استراحت است. همچنین برای کاهش و جلوگیری از تورم و کمک به تسکین درد، پزشکتان ممکن است به شما توصیه کند از کمپرس سرد استفاده کنید؛ مانند قرار دادن یک بسته یخ روی محل آسیب هر ۳ تا ۴ ساعت به مدت ۲۰ دقیقه در دو روز اول پس از آسیب دیدگی است.
نگه داشتن ناحیه آسیب دیده بر روی بالش هنگامی که شما نشسته یا دراز کشیده اید.
مصرف دارو های کاهش دهنده درد، مانند ایبوپروفن

مراقب باشید که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، ممکن است باعث خونریزی معده و مشکلات دیگر شود. این خطرات با افزایش سن بیشتر می شود .

اگر نیاز باشد پزشک برای شما استفاده از عصا را تجویز می کند و به شما خواهد گفت چه مقدار از وزن بدن را می توانید روی پا قرار دهید

پس از طی دوره مراقبت ، اگردر ناحیه آسیب درد، قرمزی، گرما، یا تورم احساس می کنید.اگر تب داشتید. ناحیه آسیب دیده رنگ پریده بود ، یا رنگ متمایل به آبی داشت و یا احساس سردی در این ناحیه کردید به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی می توان به فعالیت های عادی بازگشت ؟

سرعت بهبود آسیب در اشخاص متفاوت است. اینکه چند روز یا چند هفته از آسیب شما گذشته است مهم نیست بلکه بازگشت به فعالیت های عادی بستگی دارد به این که تاشکستگی شما بهبود یابد.

به طور کلی، باید هیچ نشانه ای از علائم آسیب در شما نباشد؛ درد صدای بدن است؛ چنانچه هنوز درد را احساس می کنید؛ هنوز وقت آن نرسیده که به تمرین و فعالیت خود برگردید.هدف از سخت گیری در بازگشت به تمرین بدین خاطر است که شما با خیال راحت دوباره تمرینات خود را از سر بگیرید. اگر شما این پروسه را رعایت نکنید؛ و زودتر استارت فعالیت خود را بزنید ممکن است آسیب شما بدتر هم شود و چه بسا به یک آسیب مزمن تبدیل شود. .

در دوره بازگشت به فعالیت باید از تمریناتی استفاده کنید؛ که هم سبک باشند و هم موجب ایجاد درد به دلیل فشار به محل آسیب نشوند.بنا بر تشخیص پزشک و همچنین توصیه ما؛ در دوره بازگشت به فعالیت سعی کنید به جای پرداختن به ورزش تخصصی خود؛ یک هفته اول را به شنا کردن اختصاص دهید؛ لازم نیست با دویدن تمرین را آغاز کنید.چنانچه هنگام تمرین دردهای خفیفی را احساس کردید،سعی کنید فشار تمرین را پایین آورید؛ و به تدریج سطح فعالیت خود را افزایش دهید

چگونه می توان از شکستگی استرس جلوگیری کرد ؟

بهترین راه برای جلوگیری از شکستگی هایی استرسی ،گوش دادن به صدای بدن است؛ هر موقع احساس کردید که در حین تمرین احساس درد می کنید، تمرین را متوقف کنید؛ و بیش از اندازه به بدن فشار وارد نکنید
Last Edit: 10 years, 11 months ago by Jamshid.
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, Farshid Javdan, hamid, AliReza Nazari

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5212

با سلام و درود به همه استید و همراهان
(هر کدام از اساتید که میتوانند راهنمایی ام کنند.)
من چند روز پیش از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدم.ماجرا از این قرار بود که در حین مبارزه با شاگرد خود اقدام به اجرای ضربه توران ما کیاتو کردم که پس از فرود با پای چپ روی زمین زانوی چپم کمی به داخل تا شد و تقه کرد من به سرعت خودم را روی زمین انداختم و از آسیب بیشتر جلوگیری کردم.حالاکمی زانویم متورم شده ولی درد خاصی ندارم ولی زمانی که زانویم راجمع میکنم کمی درد دارم دو روز یخ درمانی کردم .دکتر با مشاهده عکس گفت که زانویتان سالم است ولی برای اطمینان باید ام آی آر بگیرید.می خواهم بدانم نظر شما چیست؟آیا زانویم آسیب دیده؟می توانم به ورزش ادامه بدهم یا نه؟راستش خیلی فکرم درگیر زانوم شده ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
سپاسگذارم
توآ

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5215

بادرود،جناب سلیمانی عزیز،بهترین پاسخ را درام آر آی دریافت خواهید کرد!
موفق وپیروز باشید
777

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5216

ﺁﻗﺎﯼ ﺳﻠﯿﻤﺎﻧﯽ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺩﮐﺘﺮ ﺟﺎﻭﯾﺪﺍﻥ ﺧﻮﺍﻫﺶ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﺪﻫﻨﺪ .
The following user(s) said Thank You: ابراهیم

باسخ‌به: آسیب شناسی و درمان 10 years, 11 months ago #5218

• Jamshid
  • Platinum Boarder
با درود دوست گرامی بدون معاینه مستقیم بسیار مشکل است قضاوت کرد اگر واقعا صدای تق شنیده اید به احتمال زیاد پارگی نسبی تاندون چهار سر ران می باشد که معمولا با لمس در اطراف کشک زانو و بویژه قسمت فوقانی داخلی بسیار درد ناک و متورم هست و یا اینکه یکی از مینیسک های داخلی و یا خارجی زانو پاره شده است ( پارگی نسبی و یا پارگی کامل ) که پس از مدتی زانوی شما لق خواهد زد و به هنگام راه رفتن سریع زانو خالی خواهد کرد . اما همه اینها را فقط می توان با معاینه مستقیم زانو پی برد و بهترین وسیله تشخیصی انجام اسکن با ماده رادیو اوپک می باشد . توصیه من این است که شما حتما به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید و همچنین برای بهبودی سریعتر با یک فیزیو تراپ مشورت کنید .
The following user(s) said Thank You: Mostafa Jalilzadeh, AliReza Nazari, hesam
Time to create page: 0.36 seconds